Asus Zenbook macOS USB boot edememe sorunu

Mac OS sürümlerinden High Sierra 10.12.4 ten sonrasını bilgisayarım tanımıyor. Mojave kurulumu da yaptım ama kurulumdan sonra o da açılmıyor. Yani masaüstü ekranı gelmiyor.
Sizce efi shell ile vram yükseltmeme gerek yok mu?

Mac OS sürümlerinden High Sierra 10.12.4 ten sonrasını bilgisayarım tanımıyor. Mojave kurulumu da yaptım ama kurulumdan sonra o da açılmıyor. Yani masaüstü ekranı gelmiyor.
Sizce efi shell ile vram yükseltmeme gerek yok mu?
Gerek yok. Masaüstüne erişebilmeniz için gerekenleri yazdım. Deneyin.

Dediğimi denedin mi ? Yani BIOS'a girip farklı DVMT değerini ayarladıktan sonra tekrar denemek.
Tabii uygun SMBIOS ile.
Söylediklerinizi uyguladım,sonuç dedğişmiyor. 512 ve 256 MB seçtiğimde zaten hiçbir şekilde çalışmıyor.
@alituna
Sitemizde bulunan güncel sürümleri denediniz mi macOS sürümü olarak :). Size ayrıca tavsiyem uygun rehabman clover laptop config & whatevergreen/lilu güncel sürüm kext sürücülerini kullanarak denemenizdir. (Mojave gibi.) Not: inteldvmt/graphicsfixup sürücüleri ile Whatevergreen sürücüsünü aynı anda kullanmayın sorun çıkabilir. Artık whatevergreen kext intel/nvidia/amd grafik kartları için tek bir sürücü haline geldi.

Düzenleme:
Dual sistemi tek bir disk/ssd kurduysanız clover kursanız dahi usb ile sistemi açmadan önce clover boot options kısmından add entries yapmanız gerekmekte.
Uyguladım tüm bunları sonucu değşitiremedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı