Asus Zenfone 2 Laser Root Sonrası Android 5.0.2'ye Düşme Sorunu

odabas32

Kilopat
Daha fazla  
Z00LD model telefonuma bilgisayar yardımı ile root attım fakat android sistemi bir alt sürüme geçti ve güncelleyemiyorum. Önceden 6.0.1 sürümündeyken rootdan sonra 5.0.2 sürümüne düştü. Marshmallow'dayken nasıl rootlu kullanabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Root cihazınıza yönetici yetkileri vermektir. Cihazınızı rootlarsanız stock olarak gelen uygulamaları kaldırma vb. şeyleri yapabilirsiniz. Kısacası cihazınızın herhangi bir kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz.

Rom yüklemek ise cıhazınıza işletim sistemi yüklemektir. Mesela android 5.0.2 bir romdur.

Unroot yapmak bazı cihazlarda işe yarayabilir ama garanti kapsamına soktuğu konusunda tam bir bilgi sahibi değilim. Yinede çok sağlıklı değil.

Samsung cihazlarda knox sayacının root sırasında sıfırlandığı ve unroot edilse bile anlaşılabileceğini duymuştum.

Root cihazınıza yönetici yetkileri vermektir. Cihazınızı rootlarsanız stock olarak gelen uygulamaları kaldırma vb. şeyleri yapabilirsiniz. Kısacası cihazınızın herhangi bir kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz.

Rom yüklemek ise cıhazınıza işletim sistemi yüklemektir. Mesela android 5.0.2 bir romdur.

Unroot yapmak bazı cihazlarda işe yarayabilir ama garanti kapsamına soktuğu konusunda tam bir bilgi sahibi değilim. Yinede çok sağlıklı değil.

Samsung cihazlarda knox sayacının root sırasında sıfırlandığı ve unroot edilse bile anlaşılabileceğini duymuştum.

Detaylı anlatımınız için teşekkür ederim. Şuan benim telefonum rootluyken manüel Marshmallow kursam bir sıkıntı çıkar mı peki?

Rica ederim. Cihazınızla uyumlu bir romu yüklerseniz sorun çıkmaz. İnternetten nasıl atıldığına detaylı biçimde bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı