Asus Zenfone 2 mi, Sony Xperia M4 Aqua mı?

Öcelikle Selamün Aleyküm. Sorum basit: Asus Zenfone 2 mi, Sony Xperia M4 Aqua mı? Alırsam bunları sıfır almayı düşünüyorum. Eğer bunları önermezseniz bu fiyata daha uygun bir telefon önerir misiniz, veya 2. el daha iyi bir telefon? Teşekkürler.
Aslında burada bence sorulması gereken ilk şeylerden birisi bir telefondan beklentileriniz nelerdir?

2 cihazında performansı sizi tatmin edecektir kamera kısmında şahsen M4 Aqua'nın biraz daha önde olduğunu düşünüyorum aynı şekilde şarj konusunda da ama şarj konusunu Asus gelecek güncellemeler ile çözebilir cihaz şuan çok yeni o yüzden ilk başlarda kullanıcılar birtakım sorunlarla karşılaşacaktır ama yazılım ile bunlar aşılabilir, buna ek olarak M4 Aqua'da biraz daha dayanıklı bir kasa var seçiminizi bunları göz önünde bulundurarak karar vermenizi öneriyorum.

Kesinlikle M4 Aqua diyorum bide arkadaşlar şunu dile getirmek istiyorum sosyalde Asus fanboyluğu var Zenfone 5 ve 6 ya baktım o fiyata öyle ahım şahım bir telefon değil bence o fiyata başka telefonlara yönelmek daha mantıklı Zenfone 2 ye gelirsek pek bakmadım ama yinede Asus un bu sektörde yeni olduğu için ben telefonlarını pek önermiyorum iyi olabilir ama bence bu sosyalde çok fanboyu var diye düşünüyorum.

Kesinlikle M4 Aqua diyorum bide arkadaşlar şunu dile getirmek istiyorum sosyalde Asus fanboyluğu var Zenfone 5 ve 6 ya baktım o fiyata öyle ahım şahım bir telefon değil bence o fiyata başka telefonlara yönelmek daha mantıklı Zenfone 2 ye gelirsek pek bakmadım ama yinede Asus un bu sektörde yeni olduğu için ben telefonlarını pek önermiyorum iyi olabilir ama bence bu sosyalde çok fanboyu var diye düşünüyorum.
Yanılıyorsunuz. Çıktığı zaman Zenfone 5 ve 6 fiyatında oldukça iyiydi ve rakibi yoktu , şimdi ise fiyatların arttığını görüyoruz gelen ek vergi ve doların yükselmesi bunu net etkiledi. Şu an için elbette ilk Zenfone serisine rakip olacak yeni giriş seviyesi telefonlar çıktı ve daha günceller onlara yönelebilirler ama Android 5.0 kullanıyor bazı yeni çıkan telefonlar bile Lollipop ile birlikte gelmiyor bu önerilerin sebebi biraz da bu. Zenfone 2 hakkında bir şey denilemez bence fiyatına göre yine çok fazla tercih seçeneği yok , Asus buradan kazanıyor diye düşünüyorum.

Asus Zenfone 2 hakkında sosyalde şikayeti olan pek çok kişi var. Birde cihazların garantisi Asus tarafından değil yüklenici başka bir firma tarafından sağlanmaktadır. Bu durumda size "Sony garantili" M4 Aqua tavsiye ediyorum.

Arkadaşlar hepiniz farklı cevap veriyorsunuz. Bana kesin cevap lazım, yakında almayı düşünüyorum.
Benim tercihimde M4 Aqua'dan yana. Çok kararsız kaldıysan ekim ayı başına kadar bekle. Xperia M5 çıkacak, fiyatı 1200-1300 seviyelerinde seyrederse onuda değerlendirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı