Asus Zenfone 5 Güncelleme Sorunu

omeryazici

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 2-3 hafta önce Zenfone 5 aldım ablama telefonun güncellemesi var mı kontrol edip yükledim ama güncellemeyi yükledikten sonra boş RAM miktarı yavaş yavaş azalmaya başladı. Önceden 1200-1300 boş iken şu an 500-700 arası RAM miktarı boş ve telefon saçmalamaya başladı. Kilit ekranı geç gelmeye, hatta gelmemeye başladı. Bekleyince ekran geldi, Clean Master'dan tarama yapınca kilit ekranı sorunu vb. bir sorun var dedi. Bir program yükletti sorun çözüldü ama bu kadar sorun çıkması biraz saçma geldi. Çünkü ablam çok telefon kullanan biri değil ( WhatsApp ve fotoğraf çekmek dışında ). En son Lollipop güncellemesi gelmiş ama otomatik güncellemede gözükmüyor ve Android sürümü şu an 4.4.2 gözüküyor. Yapı numarası ise ASUS_T00J_WW_user_2.22.40.54_20150527_44. Lollipop güncellemesi ile düzelir diye güncellemek için Asus'un kendi sitesinden indireyim dedim ama her sayfa beni başka bir sayfaya götürdü, yazıları okudukça kafam karıştı sonuç olarak bir şey yapmaya korktum. Zaten çok telefondan anlayan biri olmadığım için yanlış bir şey yapmamak için bıraktım, yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygulama yüklendikçe önbellek seviyesi yükselir, haliyle RAM kullanımı tavan yapar. Kullanılmayan veya gereksiz uygulamaları kaldırın, faydası olacaktır.
Lollipop güncellemesi henüz OTA üzerinden yayınlanmadı. El ile kurmanız gerekiyor.
V2.22.40.54 firmware sürümünden Lollipop'a geçiş yapılamıyor. Öncelikle V2.22.40.53 sürümüne geçmelisiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı