ASUS Zenfone 5Z hala alınır mı?

Ahmet Akbulut

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba iyi günler, soru belli. Sizce hala alınır mı? İnternette yorumları baya olumlu yönde ve benim içinde kamera ve fiyat performans önemli. Şuanda da Hepsiburada üstünde uygun fiyatlı olarak satılıyor ve Asus Türkiye garantili.

Fiyatı ciddi oranda düştü. Asus'un üst düzey amiral gemisi modeli. Alınır.
Senin bir konunu gördüm, servis ile ilgili. Bu biraz gözümü korkuttu, buna yorumun nedir? :D
Ben de iPhone 7'den geçeceğim, ~3000 TL bandındaki en ideal cihaz Zenfone 5Z gibi duruyor.
Şu anda kullanıyor musun cihazı? Bu hafta içi araştırmalarım, forumdaki konular ve yorumlar doğrultusunda bu cihazı almayı planlıyorum ve netim yani. Alırken kafam bulanık olsun istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle alınır kardeşim. Hepsiburada'da 2799 TL'ye kadar geriledi. Bence almanın tam zamanı. Lansman fiyatı ile arasında tam 900 TL var. Yani ilk çıkış fiyatı 3699 TL idi.

Kesinlikle alınır kardeşim. Hepsiburada'da 2799 TL'ye kadar geriledi. Bence almanın tam zamanı. Lansman fiyatı ile arasında tam 900 TL var. Yani ilk çıkış fiyatı 3699 TL idi.
Ben de işte aynı görüşteyim, işte yukarıda bahsettiğim gibi servisi bayağı sıkıntılı diyorlar ve kamera olarak üzer mi beni onu düşünüyorum. Kafam nette işte, şu son bulanıklığı temizlemeye çalışıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servis kısmı muallak. Şu an Onuo servisi bakmakta Asus'a. Onlar da hatalı işlemler yapmakta. Evet servis kısmında halen iyi değiller. Fakat ürün kalitesi olarak iyi, kamerası da gayet başarılı. Örnek resimleri incelersen biraz fikir verebilir. Cihaz olarak üzmez ama servis üzebilir.

Aklında başka model de varsa belirt derim.

Servis kısmı muallak. Şu an Onuo servisi bakmakta Asus'a. Onlar da hatalı işlemler yapmakta. Evet servis kısmında halen iyi değiller. Fakat ürün kalitesi olarak iyi, kamerası da gayet başarılı. Örnek resimleri incelersen biraz fikir verebilir. Cihaz olarak üzmez ama servis üzebilir.

Aklında başka model de varsa belirt derim.
Açıkçası Z5z'den başka model yok yani Xiaomi Mi 8'e falan baktım da ithalatçı garantili HP'de 3129 TL. Fiyat olarak Z5z daha iyi ve bütçeme uygun ama performans karşılaştırması olarak bilemedim. Dediğim gibi benim için F/P ve kamera önemli, oyunda oynarım ama öyle PUBG gibi büyük oyunlar değil ufak oyunlar. Son olarak alternatif bir telefon belirtmem gerekirse bu Mi 8 olurdu.

Gerek kamera lensi gerek işlemci ve RAM'ler aynı veya birbirine yakın. Fakat yazılımsal olarak Asus biraz daha iyi diyebilirim. Arka kamera bir tık daha iyi geliyor bana iki telefonu da deneyimlemiş birisi olarak. Fakat Zenfone 5z'de Mi 8'deki gibi optik zoom özelliği olsa ikinci kamerada daha iyi olurdu. Geniş açı kamera işine belki yaramayabilir. Ön kamera olarak kesinlikle Mi 8 daha iyi. İkisi de performans olarak üzmez zaten.

Yine de iyice düşün derim, sonra yeni modelleri ülkemize geldiğinde veya farklı modeli gördüğünde keşke bunu alsaydım deme derim.

Gerek kamera lensi gerek işlemci ve RAM'ler aynı veya birbirine yakın. Fakat yazılımsal olarak Asus biraz daha iyi diyebilirim. Arka kamera bir tık daha iyi geliyor bana iki telefonu da deneyimlemiş birisi olarak. Fakat Zenfone 5z'de Mi 8'deki gibi optik zoom özelliği olsa ikinci kamerada daha iyi olurdu. Geniş açı kamera işine belki yaramayabilir. Ön kamera olarak kesinlikle Mi 8 daha iyi. İkisi de performans olarak üzmez zaten.

Yine de iyice düşün derim, sonra yeni modelleri ülkemize geldiğinde veya farklı modeli gördüğünde keşke bunu alsaydım deme derim.
Bende zamanında Zenfone 2 kullanmıştım ve memnundum. Z5z'yi epey araştırdım kafama yatan bir telefon oldu. Belki Mi 8 garanti olarak resmi distribütör garantili olsa onu alabilirdim. Ama hem fiyat, hemde garanti açısından Z5z daha ön planda. Zaten telefonu alırsam kafadan 2 sene değiştirmeyeceğim, o yüzden yeni modeller gelse de pek üzülmem. Yorumların için tekrar teşekkür ederim :D
Z5z aldım. Dün akşam sipariş verdim, bugün saat 11.30 civarında elime ulaştı. Alışverişten memnun kaldım. İnşallah hayırlı olur ve beni üzmez :D Yorum ve görüşleriniz için tekrar teşekkürler. Konu kapanabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı