ASUS ZENFONE 6 Android 5.0 Otomatik Güncelleştirme Uyarısı Gelmiyor

Gökhan Ay

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar, technopat youtube kanalında anlatıma göre asus.com.tr'den indirdiğim dosyayı telefona atıyorum fakat otomatik güncelleştirme uyarısı gelmiyor. Bi yardım eli uzatır mısınız lütfen :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi forumlar,
Telefon son sürüm olduğu için olabilir.
Yada Bilgisayardan kök dizine atmadığınızdanda olabilir. (Telefondan indirip kök dizine yapıştırdımızda Telefon görmüyor. Mutlaka bilgisayardan atmayı deneyin.)
Yardimcı olabildiysem ne mutlu. İyi akşamlar.

İyi forumlar,
Telefon son sürüm olduğu için olabilir.
Yada Bilgisayardan kök dizine atmadığınızdanda olabilir. (Telefondan indirip kök dizine yapıştırdımızda Telefon görmüyor. Mutlaka bilgisayardan atmayı deneyin.)
Yardimcı olabildiysem ne mutlu. İyi akşamlar.
Cevabınız için teşekkürler. Fakat hem telefonum Android 4.4.2 hemde 2.22.40.44 yani her türlü şart uygun. Kök dizine attığıma da eminim. İşin içinden çıkamadım.

Aşağıdakı gibi yaparsananız mutlaka olacaktır;
  1. Telefonu bilgisayara baglayın.
  2. Telefonun modeline göre Asus'un sitesinden güncelleme dosyasını indirin.
  3. Bilgisayarımdan telefonun hafızasını açın. Direk kopyalayın.
  4. Kopyaladıktan sonra kabloyu çıkarttın.
  5. Telefona bildirim gelecektir.
--Güncel--
Telefon Android 5.0 geçmeden önce tekrar 4.4.2 güncellemesi gelmişti. Bu güncellemeyi yüklemeyen arkadaşlar Lolipop sürümüne gecemiyordu. Telefonun sistem güncellemesi kısmından 2. güncellemeyi yapmayı deneyin. Ve yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra telefonuz Android 5.0 olarak kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Aşağıdakı gibi yaparsananız mutlaka olacaktır;
  1. Telefonu bilgisayara baglayın.
  2. Telefonun modeline göre Asus'un sitesinden güncelleme dosyasını indirin.
  3. Bilgisayarımdan telefonun hafızasını açın. Direk kopyalayın.
  4. Kopyaladıktan sonra kabloyu çıkarttın.
  5. Telefona bildirim gelecektir.
--Güncel--
Telefon Android 5.0 geçmeden önce tekrar 4.4.2 güncellemesi gelmişti. Bu güncellemeyi yüklemeyen arkadaşlar Lolipop sürümüne gecemiyordu. Telefonun sistem güncellemesi kısmından 2. güncellemeyi yapmayı deneyin. Ve yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra telefonuz Android 5.0 olarak kullanabilirsiniz.
Ne yazık ki telefon kendi içerisinden güncelleme almıyor. Dediğiniz maddeleri de sıfırdan yaptım ama olmuyor.. Atladığım bi detay var yada telefonda sıkıntı var. Artık telefonun kendi kendine almasını bekleyecem 5.0 'ı

Yarın teknik servisi arayın. Onlar benden daha iyi yardımcı olurlar. Bence Asus 5.0 ZenUI arayüzüne uyduramadı. Çok fazla bug var. Kitkat biraz daha stabil ama ram'i fazla kullanıyor tabi karar sizin. İyi akşamlar. İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı