Asus, Zenfone Modellerinde Bootloader Kilidinin Açılmasına İzin Vermeyecek

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Asus Zenfone Bootloader Erişimi

Asus, Zenfone modellerinde bootloader kilidinin açılmasına izin vermeyecek. Teknik desteğe başvuran birkaç kullanıcıya verilen cevaba göre bootloader’in açılması Zenfone 9‘da devre dışı bırakıldı ve Zenfone 10’da hiç çalışmayacak. Asus daha önce Zenfone 10 modelinin 2023 yılının 3. çeyreğine kadar güncelleyeceğini doğrulamıştı. Bazı kaynaklar Asus Telegram destek ekibinin bu konu hakkında hiçbir şey bilmediğini bildirdi. Bootloader […]

Devamı: Asus, Zenfone Modellerinde Bootloader Kilidinin Açılmasına İzin Vermeyecek
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Root ve TOM atılamayacak uygulama datalarına müdahale de edemeyeceğiz sanırım. Ben para verip böyle bir telefon almazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Root ve tom atılamayacak uygulama datalarına müdahale de edemeyeceğiz sanırım. Ben para verip böyle bir telefon almazdım.

Zaten ASUS bizim ülkeye cihaz getirmiyor ki Bootloader kilidi ne cacığa yarasın? 😂
ZenFone 10 modelinde 5.9' ekran ve SD 8 gen 2 işlemci var ve küçük cihaz arayanlar için ideal cihaz olmasına karşın satışı yok, geleceğini de zannetmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçük ve güçlü bir cihaz olarak alternatifi olmayan bir ürün. Kompakt yapısı gerçekten ilgi çekici, keşke Türkiye'de de satılsa ama pek mümkün değil. Fiyatı ucuz olmaz, ayrıca Samsung'un uyguladığı yerel fiyatlandırma ortamında rekabet etmesi de zor.

Öte yandan @Umut Nas'un dediği gibi Snapragon'lu telefon bu, bir şekilde açılır Bootloader kilidi. :)

Gelmemesinin nedeni ne sizce hocam?

Samsung ve Apple fanlarının gözü kapalı bir şekilde başka hiçbir telefonu bedava olsa bile kullanmayacak olması olabilir bence. Ürün değil markadan hisse alırız çünkü biz. Annemiz babamız gibi de savunuruz markayı hatta sonrasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı