ASUS zephyrus G14 kullanıcı önerileri ve model farklılıkları

pcparticle

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Merhaba,
Uzun süredir notebook arayışındayım. Yazılımla uğraşmakta ve yaklaşık 5 senedir ASUS N550jk kullanmaktayım. Günümüze göre vereceği performans artık yeterli gelmeye başlamaması ve bazı arızalardan dolayı yeni bir notebook alacağım.
MacBook Pro almak istiyordum yazılım geliştirmek için lakin özellikle son zamlardan sonra fiyatlar ortada.
ASUS G14 modelini kullananlar var ise artı ve eksi yönlerini yazarlarsa memnun olurum. Recep Baltaş ve Ali Güngör gerçekten mükemmel ötesi bir incelemede bulunmuşlar. Benim bunun üzerine sormak istediğim şey ise,
Bu bilgisayarın 2021 modeli tanıtıldı ve şubat sonunda Türkiye'ye gelmesi planlanıyor. Beklemeli miyim? Beklersem fiyat bakımından nasıl bir şeyle karşılaşırım?
Yoksa bu versiyonu alınır mı?

Ve satışlarını incelediğimde Hepsiburada üzerinde açık gri renkli ve animematrix olmayan bir versiyonu satılıyor.
Elbette animematrix şart değil lakin böyle bir görsellik hoşumuza gideceğinden ve özellikle koyu renk istediğimden Vatan Bilgisayar'dan baktım. Tam olarak detayları yazmadığı için Vatan Bilgisayar'la görüşme sağladım lakin onlarda tam bir cevap veremediler. Cihazın renginin koyu olduğunun dönüşünü sağladılar.
Kullananlar var ise hangi firmadan temin ettiniz?
Stok adedi 30 olduğunu söylediler. Bu kadar az stoğun olması nasıl bir durum?

Hepsiburada -> https://www.hepsiburada.com/asus-ze...14-qhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000SZWFN
Vatan -> Asus GA401IV notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Asus GA401IV kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.

14" güçlü ve ince tasarıma sahip bir bilgisayar istediğimden özellikleri sadece bu model karşılıyor. Kullananlar var ise veya bu ürünü almam hakkında yorum yapabilecek varsa memnun olurum.
İyi günler :)

Ancak laptopu Amazon satmıyor Amazon sadece size gönderiyor onu bilerek alın yani eğer laptopta bir arza falan çıkarsa onlara göndermeniz gerekebilir. Ayrıca satıcıya pek güvenemedim çünkü sadece 2 ürün satıyor biri bu laptop diğeri de ASUS'un TUF modeli.
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Sanırım vatan bilgisayarda satılan ve önerilere göre animatrix özelliği olanı tercih edeceğim. Taksit sayısı kısıtlı. Maksimum 6 taksit gösteriyor. Bugünlerde temel işlemleri yapacak bilgisayarlar dahi dünya para. Sanırım Taksit sayısı az olmasının sebebi bu yeni gelen düzenlemeler olabilir.

Eğer oyun amacınız yoksa Macos platformunu seçmeniz daha iyi olabilir. M1 Macbook Air iyi bir tercih olabilir aslında. Yazılım geliştirmek için gayet iyi bir tercih gibi ve air modelinden beklenmeyecek kadar hızlı. Şirkette var bir tane hız olarak 16 " pro modelini aratmıyor.

Eğer oyun amacınız yoksa Macos platformunu seçmeniz daha iyi olabilir. M1 Macbook Air iyi bir tercih olabilir aslında. Yazılım geliştirmek için gayet iyi bir tercih gibi ve air modelinden beklenmeyecek kadar hızlı. Şirkette var bir tane hız olarak 16 " pro modelini aratmıyor.
Cevabınız için teşekkürler. M1 işlemcili Macbook'larla ilgili çok fazla bilgiye sahip değilim ama fazla rağbet gördü diye görüyorum. M1 işlemcili bir macbook'u 2 veya 3.nesilde alırım diye düşünüyordum lakin fiyat Apple standartlarına göre makul.
Bu kadar fiyat verdikten sonra ki (malum öğrenciyim) beni 4-5 sene bandında (umarım) idare edebilecek güçlü bir donanıma ihtiyacım var.
Küçük boyutta ve taşınabilirliği bu seviyede daha iyi bir bilgisayar göremedim. Tabi daha değerlendirecek sürüsüyle detay var.
Beklemek mantıklı olabilir, güzel bir 3060lı ürün 12-13 bandından ülkemize girecek gibi.
Evet çok güzel görünüyor, ama yukarıda arkadaşlarında belirttiği gibi ülkemize girişi haziran aylarına kadar olabilir deniliyor. Eğer fiyat konusunda ciddi bir sıkıntı olmazsa beklemek problem değil lakin şu andaki versiyonu 20.000 TL bandından girmesiyle yeni versiyonunun 23-25k arasında girmesini bekliyorum. Tabi ki şahsi düşüncem. 12-13 bandında girse bile biliyorsunuz ki vergiler ile fiyat fahiş bir şekilde katlıyor.
Konuyu up'luyorum kusura bakmayın :) Bu bilgisayar bu paraya değer mi? Gerçekten kesin karar verme zamanım geldi ve macbook m1 işlemcili mi, bu mu vs.. karar veremiyorum. Kullanan varsa özellikle mükemmel olacaktır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı