Asus ZEPHYRUS G16 GU603ZU laptop nasıldır?

Bütçe
40000max

tatarramazan321

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, üniversite okuyorum, taşınabilir MacBook gibi şık ama harici grafik kartı olan bir laptopa ihtiyacım var (oyun için) ve de bölümüm gereği klavye başında uzun vakit geçirmem gerekiyor. Bütçemde fazla olmadığından dolayı şöyle bir laptop seçtim doğru bir seçim mi değilse öneriniz nelerdir? Dediğim gibi ince hafif sade tasarım istiyorum.

- Asus ZEPHYRUS G16 GU603ZU-N3020 INTEL I7-12700H 16GB DDR4 512GB PCIE SSD 6GB RTX4050 16" WUXGA FRDOS - idefix

İşlemciside ekran kartı da güçlü fiyat performans laptop 4050 ile 4070 arasında dağlar kadar fark var.

İşlemciside ekran kartı da güçlü fiyat performans laptop 4050 ile 4070 arasında dağlar kadar fark var.

Beni yanlış anladınız asıl amaç iş, yani renk olarak ve malzeme kalitesi olarak iyi olması asıl amaç. Ve de ince olmasını ve malzeme kalitesini önemsiyorum. haricinde ark, rust, rdr2 gibi oyunlarda 60fps olsa yeter.

Beni yanlış anladınız asıl amaç iş, yani renk olarak ve malzeme kalitesi olarak iyi olması asıl amaç. Ve de ince olmasını ve malzeme kalitesini önemsiyorum. haricinde ark, rust, rdr2 gibi oyunlarda 60fps olsa yeter.
Arkadaşın attığı nitro 16'nın paneli 400 nit ve renk gamı %100 sRGB. Malzeme kalitesi de gayet iyi kendim kullanıyorum. Rust, RDR2 gibi oyunları oynatacak ince bir laptop yok maalesef.

Arkadaşın attığı Nitro 16'nın paneli 400 nit ve renk gamı %100 sRGB. Malzeme kalitesi de gayet iyi kendim kullanıyorum. Rust, RDR2 gibi oyunları oynatacak ince bir laptop yok maalesef.

Attığı 4050 işin üstünden gelir 4050 RDR2 Rust gibi oyunları 1080p medium da keyifliyice oynarsanız.

Zephyrus modeli ROG serisinin kompakt bir modeli olduğundan dolayı ısınma sorunu bir nebze yaşanacaktır. Oyundan ziyade daha kompakt bir tasarım istediğinizi söylemişsiniz bunu iyice bir tekrar düşünmenizi istiyorum. RTX 4050 ile RTX 4070 arasında ki fark az buz değil. RTX 4050'li laptopa bu parayı vermek biraz üzer. ROG serisinin G16 modelleri ahım şahım değiller. Asus ROG denilince direkt premium bir cihaz izlenimi veriyor insana ama attığınız model ile Nitro 16 arasında uçurum bir fark yoktur kalite olarak. Donanım olarak Nitro 16 çok daha önde. O yüzden biraz daha düşünüp karar vermenizi öneririm. Ben donanıma çok aldırmıyorum diyorsanız Zephyrus alın. Tasarım olarak, kompakt olarak beklentilerinizi karşılayacaktır. Fakat işin içine donanım farkı girince çok fark ediyor gerçekten. Ülkemizde ki kurdan dolayı fiyat farkları dengeli değil. Zephyrus'un ederi kesinlikle bu fiyatlar değil. O yüzden birkez daha düşündükten sonra eğer hâlâ aynı karardaysanız Zephyrus alın gitsin. Donanım farkının absürtlüğünü unutmayın. Nitro 16 çok daha iyi bir cihaz donanım olarak.

Tasarıma bir tık anlayış gösterip donanımı daha iyi bir cihaz almanızı öneririm, çünkü bu fiyata bu sistem biraz fazla kaçıyor. Özellikle daha çok oyun için istiyorsanız.

Öncelikle taşıması kolay olsun dediğin için Zephyrus çok mantıklı dedim ama sonra linki açtım ve fiyata baktım. Bu fiyata bence o cihaz alınmaz. RTX 4060LISI da 70.000TL'den başlıyor ki görünce yok artık dedim. Kısacası ben de Zephyrus önerirdim ama 4060LISI 50.000TL olsaydı.

Geri
Yukarı