Asus, Zotac veya MSI GTX 970

• Konuyu başlatan umur metin
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 3B

hangisin seçmeliyim?

• Asus

• Zotac

• Msi

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Açılmış bir konuda cevabını vermiştim.

Zotac öneren arkadaşlara hitaben birkaç bilgi paylaşma gereği duydum. Extreme Edition modelleri biraz sıkıntılı, özellikle "ses" konusunda. Soğutması da ahımlı şahımlı değil.

chart (1).jpeg
chart (2).jpeg
chart (3).jpeg
chart.jpeg

Gayet güzel işçilik çıkardığı yok. Testlere daha dikkatli bakınız. Klasik Zotac kurallarından biri. Daha az sıcaklık, 3 fan ve daha gürültülü ses. Üstelik boşta iken bile diğer modellere göre (GTX980 referans tasarımdan bile daha sesli) 20 dbA daha sesli.

Yukarıda attığım testte Strix modelinin diğer modellere oranla daha geride kaldığını görebilirsiniz.

Tasarımları ve özellikleri arasında fark var. Yani şöyle asus 65 derece olmadan fazları çalıştırmıyor. Msi fanları durdurabiliyor. İsterse tek fanı çalıştırıp diğerini durdurabiliyor. İlk çalışmaya başladığında ters dönerek tozu atıyor. Bu iki firmada sessizdir. Zotac ise 3 fanlı tek çekici yanı bu. Bu arada msi kartında yazılımından mod seçebiliyorsun. Ben msi öneririm. Olmaz ise asus al. Oda olmaz ise gigabyte al.

@Neutral kardeşim merhaba ben bir şey sormak istiyorum. Gigabyte 970 serisinde ısrarcı olup olmadığını öğrenmek istiyorum sebebini geniş bir şekilde açıklaman mümkün müdür neden gigabyte almalıyım vatanda şu anda asus gtx 970 mevcut onu değilde sanalmarketim'den gigabyte mi almam gerekli? Yardımcı olur musun?

G1 Gaming su anda MSI'dan 4 derece, ASUS'dan 8 derece serin calisiyor. Performans olarak 2-3FPS onde. Uc fan mevcut oldugundan bu bir arti.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı