ASUS'dan hatalı 5700XT ROG kartları hakkında açıklama

Yaklaşık bir ay önce ASUS'un 5700XT ROG STRIX kartlarında soğutucu bloğun karta fabrikasyon hatası nedeniyle tam oturmadığı sebebiyle fazla ısınmasına sebep olan sorunu belirtmek için konu açmıştım.

ASUS'dan açıklama geldi o konuyla ilgili. ASUS ilk başta AMD'yi suçlayan bir grafik paylaştı. AMD, ekran kartı üreticilerine soğutma bloklarının ne kadar baskı yapması gerektiğini belirtiyormuş. ASUS'da AMD'nin verdiği bilgilere dayanarak soğutucuları ona göre monte etmiş. Yeni bir 7nm GPU diye GPU zarına zarar vermemek adına baskı uygulamamış ASUS. Peki ASUS neden sadece sende sorun varken diğer üreticilerde ısınma sorunu yok? İkincisi bu kartları test etmeden mi sürüyorsunuz piyasaya?

Bu soruların yanıtı olarak ASUS açıklamasını değiştirdi ve AMD'yi suçlamadığını belirtti. Yanlış anlaşıldığını belirtti ama suçu AMD'ye yıkmaya çalıştı. 5700 serisinde ASUS'dan memnun olan bir kişi yok TUF serisi dahil. Zaten soba gibi yanıyor kartlarda VRAM soğutması bile yok.
Konuyla ilgili video ve ASUS'un değiştirdiği açıklama:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuyla ilgili tweet (ASUS Açıklamayı değiştirdi, sunduğu grafiği kaldırdı, orijinal açıklamalarını videomuzdan görebilirsiniz):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekleme olarak mart ayından itibaren ASUS yetkili servislerinden kartları değiştirceklerini veya onaracaklarını belirttiler. Forumda ROG 5700XT sahibi varsa mart ayı itibariyle ASUS servisine verebilirler.

Ben 14 Ocak'ta almıştım ROG STRIX 5700XT oyunlarda 75 derece bellek sıcaklığı 95 derece oluyor servise göndereyim mi sizce.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı