ASUS’tan 1440p OLED Oyun Monitörü: ROG Swift OLED PG27AQDM

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
ASUS ROG Swift OLED PG27AQDM

ASUS ve Republic of Gamers (ROG), oyunlar, profesyonel içerik üretimi, hibrit çalışma ve eğlence için tasarlanan heyecan verici monitör serilerini duyurdu. 27 inç boyutundaki bu WQHD (2560 x 1440) OLED oyuncu monitöründe yansıma önleyici mikro dokulu kaplama, 0,03 ms tepki süresi ve 240 Hz yenileme hızı gibi özellikler yer alıyor. Son derece yüksek kare hızları […]

Devamı: ASUS’tan 1440p OLED Oyun Monitörü: ROG Swift OLED PG27AQDM
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

27 inch çok büyük, en ideali 24 diye düşünüyorum. Ekrana uzaktan bakanlar için 27 ideal olabilir fakat benim gibi yakında tutanlar için 24 ideal. OLED panelden 1080p gibi bir beklentim yok ama 4K 24inch üzeri yüksek hızlı bir panel bekliyorum. Büyük ihtimal ile böyle bir panel beni 20-25 yıl kadar idare edecektir.
Nasıl ASUS'un 2014'te çıkarttığı PQ321Q halen daha ve gelecekteki 10 yıl boyunca kullanılabilir olacaksa, 4K 240Hz 24'lük panellerde çok uzun yıllar kullanılabilir olacak. Umarım yakın bir zamanda OLED panellere sahip olabiliriz.

27 inch çok büyük, en ideali 24 diye düşünüyorum. Ekrana uzaktan bakanlar için 27 ideal olabilir fakat benim gibi yakında tutanlar için 24 ideal. OLED panelden 1080p gibi bir beklentim yok ama 4K 24inch üzeri yüksek hızlı bir panel bekliyorum. Büyük ihtimal ile böyle bir panel beni 20-25 yıl kadar idare edecektir.
Nasıl ASUS'un 2014'te çıkarttığı PQ321Q halen daha ve gelecekteki 10 yıl boyunca kullanılabilir olacaksa, 4K 240Hz 24'lük panellerde çok uzun yıllar kullanılabilir olacak. Umarım yakın bir zamanda OLED panellere sahip olabiliriz.
🙂 Hocam valla tek bir şey diyorum, öpünde başınıza koyun bu boyutu.😅 Şuana kadar Lg 60hz'lik oledler hariç 27 inç boyutunda OLED bulmak çok çok zor. 34 inçlerden aşağı inmediler inatla, yeni duyurulan oledlerin büyüklüklerini görmüştürsünüz. :) İnsanlarla dalga geçiyorlar resmen, utanmasalar duvar boyutuna getirecekler bu aletleri valla.

2k için 27 inç gayet yeterli hocam

2K için 27 inç gayet yeterli hocam.

Bazı telefonlarda 120Hz 2K OLED kullanılıyor, bence 24 panellerde 4K 240Hz veya 360Hz görebiliriz diye düşünüyorum. Hem yüksek çözünürlük ne kadar küçük bir paneldeyse o kadar net ve kaliteli oluyor.

Bu monitörün Türkiye fiyatının 56bin TL olduğu söyleniyor, doğru mu bu, yoksa söylenti mi acaba? Yurtdışı fiyatı 1k dolar civarı.

Geri
Yukarı