Asus'tan Dünyanın En İnce Dizüstü Bilgisayarı: ZenBook UX305

Asus, IFA 2014’te duyurduğu yeni dizüstü bilgisayarı ZenBook UX305’i satışa sundu. 13.3 inç QHD + ultra taşınabilir olan ve dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olarak lanse edilen cihazın inceliği 12.2 mm. Ayrıca 13 inç ekranlı MacBook Air’dan 150 gram daha hafif. (MacBook Air’ın ağırlığı 1.35 kilogram)

Bilgisayar, Intel Core M işlemciden gücünü alıyor. 4 GB RAM (8 GB opsiyonelli) ve 128 / 256 GB SSD dahili hafıza seçenekler bulunuyor. 3200 x 1800 piksel çözünürlüklü IPSekrana sahip olan cihazın ppi yoğunluğu ise 275.

Windows 8.1 ya da Windows 8.1 Pro işletim sistemiyle gelen bilgisayarda Intel HD 5300 ekran kartı kullanılıyor. Cihazda Wi-Fi 802.11 a/g/n/ac ve Bluetooth 2.1 bağlantı seçenekleri bulunuyor.

Asus ZenBook UX305’in başlangıç satış fiyatı ise 1.199 dolar.

Kaynak: webtekno - Teknoloji, Mobil, İnternet, Oyun Haberleri ve İncelemeleri

Tasarım fena sayılmaz ama çerçeveler biraz kalın durmuş.

Bana kalırsa klasik bir tasarım olmuş. Ancak ASUS son zamanlarda iyi işler yapıyor, küçük, ince şeylere yoğunlaştı, bu gidişle 2025'de her kasa G20 AJ gibi olacak diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…