Atakan D. ve Diğer Arkadaşlarıma Teşekkür Ediyorum

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
Okul hayatımda kitaptan genellikle uzak kaldım. Özellikle lisede zorla kitap sevdirme üzerine bir sistem işliyordu. Kitaba teşvik etmek güzel bir şey fakat seçme özgürlüğü olmuyordu. Bir kitap ismi verilir ve ondan ödev yapılırdı. Okunmazdı da hatta alınmazdı. İnternetten özeti yazılırdı. Kısacası okul ile kitap sevgim bitmişti. Gerçi sayısaldım ama illa birkaç sözel dersiniz oluyor.

Ve Lise bitti...

İlk sene tercih yapmadım. Bu 2. senem, tabi ki şu an sınava çalışmaktayım.

Bu haziran sınav ile birlikte lisenin bitişinin 1. yıl dönümü olacak. :) Bu süre zarfında hiç kitap okumak aklımda yokken @Atakan D. arkadaşımızın açtığı konu benim kitap okumaya başlamada ki ilk adımım oldu. Tabi bundan önce hiç mi kitap okumadım. Tabi ki okudum ama yarıda bırakır, isteyerek okumazdım. Ama internetten çok araştırma yaptığım, okuduğum için kitabı aratmazdı. Oradan kapıyordum açığı...

Konuyu görür görmez kendimi D&R mağazasında buldum. :) İnternetten de sipariş verdim. Ardından bu konuyu açarak sizlerle paylaştım.

Şimdi de duramıyorum. :) Oldum kitap kurdu. Şu an ki durumumdan dolayı zaman ayıramıyorum ama eskiden hangi oyunu alsam diye düşünen ben, şu an; yazın almak istediğim kitapları düşünüyor ve kendimi bütün günümü ayırıp okumayı düşünürken buluyorum. Ve şu an bir kitabı okuyor 2 kitapta okunmayı bekliyor. Aslında bekleyecektim almayacaktım yaza kadar ama gerçekten okumayı çok sevdim. Ve herkese de tavsiye ediyorum. Çok farklı dünyalara sürüklüyor.

Ve şu an bu konu üzerinden önerilerinizi alarak kitap okumaya devam ediyorum. Konunun amacı ismiyle aynı: Yeni kitaba başlayacağım.

Her öneriyi değerlendiriyorum. Yazılan yorumlara tekrar tekrar bakıyorum. Yani yazılan her yorum benim için önemli. Geçenlerde en başa dönüm albaywolf'un önerisi Dijital Kale'yi görüp alıp okudum. Şifreyi bile buldum daha doğrusu araştırdım. :)

Konuda, kitabın siparişini, kitabı ve kitap bittikten sonra yorumumu paylaşıyorum. Çektiğim fotoğraflar ile destekliyorum. Yaptığım her kitap aktivitesini sizlerle paylaşıyorum.

Konu hala devam etmekte önerilerinizi sürekli bekliyorum. Şu an Metro 2033'ü okumaktayım. Ardından Metro 2034 ve Sherlock Holmes geliyor. Ama Sherlock Holmes tek kitaptan oluşmuyor. Şu an bende tek kitabı var ama yazar 2 deste kitap yazmış. :) Hepsini almayı düşünüyorum sıra sıra... Ve bir diğer alacak listemde olanlar Dan Brown kitapları... Önceden düşünmüyordum son zamanlarda kafama yatan konumun ilk sayfasındaki Soner Gül'ün yorumuna baka baka Yüzüklerin Efendisi kitaplarını da almayı düşünüyorum. Tabi hepsi sıra sıra olacak.

Kitap okuma listem kabarık, kitap tanıdıkça genişliyor ve önerilerinizle de genişlemeye devam edebilir. :)

Atakan D. arkadaşımızın konusu benim dönüm noktam oldu. İyi ki o konuyu açmış. :) Bunun için teşekkür ediyorum.
O konudan itibaren 5 ayda 11 kitap bitirdim, şu an okuduğum 1 kitap ve hazırda bekleyen 2 kitabım var.

Ve konuda yorumuyla, düşüncesiyle öneride bulunup renk katan;
@Kerem Yaşar
@Lost Shadows
@Berke Kan
@Silinen üye
@albaywolf
@5062
@Daemon Targaryen
@OnurB
@Silinen üye
@Silinen üye
@Muhsin Bayram
@Dns
@Novaroll27
@ErsinCaglar

arkadaşlarıma teşekkür ederim. :)

Ve konu boyunca Harry Potter ve Sherlock Holmes aşılayıp amaçlarına ulaşan Berke Kan ve Sercan Yeşil arkadaşlarıma tekrardan teşekkür ediyorum. :)

Daha nice kitaplara...

Son düzenleme:
Bu yazı beni gerçekten çok sevindirdi, asıl ben teşekkür ederim. Sana tavsiyem, kitap okurken kahve içebilirsin. Çok güzel oluyor. Bu arada foruma (Sosyal'e) fazla giremiyorum. Yakın zamanda tekrar aranızda olacağım. İyi sosyaller. :)

Not: Kurşun kalemi emerseniz kötü bir şey olmaz. Tek kötü yanı, sürekli ''çek o kalemi ağzından'' uyarısına maruz kalmanızdır.
Kitaptan alıntı. :)

Son düzenleme:
Olasılıksız okumanı tavsiye ediyorum.

Şu an elimdeki 3 kitap bittikten sonra Sherlock Holmes kitaplarını almaya başlayacağım. Verdiğin öneriyi Sherlock Holmeslerin arasında almayı düşünüyorum. Burada kitap hakkında iyi, kötü sürüsüyle yorum var. Alıp okuyup bir de kendim değerlendirmek isterim.

Kitap hakkında kendi yorumunuzu burada belirtirseniz çok sevinirim. :)

Bu Sir Arthur Conan Doyle nasıl bir yazardır bilmiyorum ama o kadar çok Sherlock Holmes hakkında kitap oluşturmuş ki bunların hepsini tek tek okumaya niyetliyim.

Doyle Sherlock Holmes |en yeni,güncel,çok satan,popüler,indirimli |D&R

Şu an elimdeki 3 kitap bittikten sonra Sherlock Holmes kitaplarını almaya başlayacağım. Verdiğin öneriyi Sherlock Holmeslerin arasında almayı düşünüyorum. Burada kitap hakkında iyi, kötü sürüsüyle yorum var. Alıp okuyup bir de kendim değerlendirmek isterim.

Kitap hakkında kendi yorumunuzu burada belirtirseniz çok sevinirim. :)

Bu Sir Arthur Conan Doyle nasıl bir yazardır bilmiyorum ama o kadar çok Sherlock Holmes hakkında kitap oluşturmuş ki bunların hepsini tek tek okumaya niyetliyim.

Doyle Sherlock Holmes |en yeni,güncel,çok satan,popüler,indirimli |D&R
Dizisini de izlemelisin :) Kitapları okuduktan sonra izlesen daha iyi olur.
Sherlock (TV Series 2010– ) - IMDb

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı