Atatürk Havalimanı ve İncirlik Hava üssü trafiği

351633

Kilopat
Makaleler
147
Ekran görüntüsü 2023-02-08 174739.png

ESEN01 kodlu THK uçağımız A400M Atatürk havalimanından şu sıralar malzeme alıp sürekli olarak nakliye etmeye gidiyor.

Ekran görüntüsü 2023-02-08 174038.png

DUKE60 kodlu ABD'li yetkilere ait olduğunu düşündüğümüz bir jet İncirlik'e indi.

Ayrıca, FEB 8 yani 8 Şubat tarihinde üssün resmi sitesinden makale yayınlandı.

Not: Şu an canlı trafik olmakla beraber güncel verilerdir eski kayıtlar değil günümüz yani.

Tarih: 08.02.2023.

Atatürk Havalimanı’nda açık bir pistinin kaldığı iyi oldu, ona da göz koymadan işe yaramaya devam etmesi de cabası.

Hocam ben bu binanın kapatılmasına hep karşıydım ders oldu bence ESEN01-02 uçaklarımız AFAD merkezinden malzeme alıp nakliye yapmaya gidiyor.

Bu binanın pistlerinin tekrardan planlanıp iyileştirme ile askeri lojisitk merkezi olarak TSK'ya bağlanması lazım bence.

A400M uçakları nimetini güzel yiyor.

Açık diyeyim ESEN01 yani A400M uçağımız İstanbul Havalimanına gidicek diye üzülürken bir anda buraya inerek beni şok etti. üstelik 30dk sonra hemen malzeme alıp kalktı.

Bu binanın pistlerinin tekrardan planlanıp iyileştirme ile askeri lojisitk merkezi olarak TSK'ya bağlanması lazım bence.
TSK’ya bağlanması şart değil sivile de açık olsun çünkü zaten hemen yanında HvKK’ya ait bir apron bulunuyor. İlk görselde A400M zaten oradan piste çıkıyor. Yani elleşmeseler zaten tıkır tıkır işleyen bir merkez orası. Neresi olursa olsun bir hava meydanının önemi her zaman yüksektir, bir de bu kadar merkezi bir yerin pistlerini yıkma kararı almak biraz sabotaj gibi bir şey.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı