Atatürk'ü sevmeyen ve hakaret eden insanların amacı ne olabilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Sevmeyebilirsiniz" kelimesine katılmıyorum. Türk iseniz hem seveceksiniz hem saygı da duyacaksınız.
Hiçkimse Atatürk'ü sevmek zorunda değil dostum saygısızlık yapmasına bende karşıyım. Ama seveceksiniz diye birşey yok.

Atatürk'ün kurduğu ülkede yaşayıpta, nankörlük yapanlar yazık size.

Eğer Türkiye'de bir din devleti kurmak istiyorsanız Atatürk'e saldırmanız tutarlıdır.
Eğer Türkiye'nin bir bölgesini ayırıp ırkçı bir devlet kurmak istiyorsanız da Atatürk'e saldırmanız tutarlıdır.
Fakat çağı yakalama arayışında görünürken aynı şeyi yapmaya kalkarsanız inandırıcı olmazsınız.
Atatürk'ün kurduğu cumhuriyetin imkanlarından faydalanıp da Atatürk'e hakaret etmek nankörlüktür.

Ayasofya meselemiz var bizim. Uzun hikaye. :) Şu Dünya'da örnek aldığım iki insan'dan biridir Hazreti Fatih. Kendisini çok severim, çok saygı duyduğum bir Padişah'tır. Onun emanetine yapılan hatanın bir bahanesi olamaz! Konuyu uzatmayacağım zaten tek sorun bu. Kimse, kimseyi sevmek zorunda değil. Nefret edeceğiniz kişi varsa, çok ufak bir hatasından dolayı bile nefret edebilirsiniz. Ama bu benim sadece sinirli olduğum kısım. Kendisinin başarısını inkar etmiyorum, ne de olsa onun kurduğu ülkedeyiz. Sadece kızgınlık benimkisi. Ama gidipte Anıtkabir'de resim çekilemem. Çoğu program'da Atatürk hain miydi falan olayları dönüyor aşırı gereksiz. Kadir Mısıroğlu diye biri vardı, o da çok yanlış savundu kendi tarafını. Bunlara tabii ki tepki göstermemiz lazım, onun dışında neden sevmezler bilmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı