Aternos lag azaltma

Merhabalar. Çok önemli bir sorum olacak? Minecraft 1.3.0 ve sonrası çok fazla mob (yaratıklar) olunca oyun resmen çöküyor. Eşyaları atma tuşuna basıyorum ama atmıyor. Hatta tüm komutlar ve yaratıklar kitleniyor. Yaratıklara vursamda hiç bir şey olmuyor ama hepsini öldürünce herşey düzeliyor. Bu sorunun kaynağı nedir arkadaşlar ? Bu lag yüzünden Minecraft en kötü oyun oldu bana göre. Yardımınız için teşekkürler . Cansınız 🙂

Denemedim ancak işe yarayabilir. Deneme sunucusu açarak deneyin.

1. Yazılım kısmından Fabric'e girin, hangi sürümde oynuyorsanız onu seçin.
2. Sol tarafta "Mods" kısmı çıktığını göreceksiniz. Bu kısma girip arama kısmına "Lithium" yazıp indirin.
3. Son olarak yine aynı kısımda arama kısmına "Phosphor" yazıp indirin.

Bu arada oyun içinde chunkı ayarlarsanız bir şey değişmez. Çünkü Aternos chunkları max. 5'te tutuyor. Yani istersen chunkı 64 yap, yine 5 olarak görürsün.

Merhabalar. Çok önemli bir sorum olacak? Minecraft 1.3.0 ve sonrası çok fazla mob (yaratıklar) olunca oyun resmen çöküyor. Eşyaları atma tuşuna basıyorum ama atmıyor. Hatta tüm komutlar ve yaratıklar kitleniyor. Yaratıklara vursamda hiç bir şey olmuyor ama hepsini öldürünce herşey düzeliyor. Bu sorunun kaynağı nedir arkadaşlar ? Bu lag yüzünden Minecraft en kötü oyun oldu bana göre. Yardımınız için teşekkürler . Cansınız 🙂
Yeni konu aç.

Yeni konular

Geri
Yukarı