Çözüldü Athlon 200GE sistemde oyunlar siyah ekrana düşüp kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rmzncvhr

Picopat
Sistemim AMD A320M-S2H anakart, 8 GB 2400 MHz RAM, Athlon 200GE 3.2 GHz with RX Vega 3 Graphics. 2 GB RAM'de GPU'ya verdim BIOS'tan. Neyse 20.9.2 WHQL olmayan sürücü kuruluydu ve bir sorun yoktu bugüne kadar fakat bugün GTA V'e girdim oyun yüklendi ve direk mavi ekran aldım "vıdeo TDR faılure" diye. Neyse 20.9.1 versiyon kurdum ve eski sürücüyüde DDU ile temizledim kurmadan önce. GTA V'i daha sonra tekrar açmaya çalıştım ne yaptıysam oynayamadım. Çok yavaş açılıyor onun dışında açıldıktan sonra klavye gitti resetledim PC'yi ondan sonra tekrar açtım bu sefer ayarlara gireceğim oyun donup kalıyor Alt+Tab yapıyorum oyunu kapayamıyorum PC donuyor ama fare falan hareket ediyor hani kilitleniyor PC. Şimdi ETS 2 gireyim dedim 1 dakika olmadı oyun siyah ekrana düştü kapandı. Arkadaşlar sorun ne tam olarak? Çok canımı sıktı bu mevzu, daha yeni topladım PC'yi.

Isınma sorunu yok bu arada, en fazla 45 derece görüyor APU işlemcim.
Yardımlarınızı bekliyorum...

Çözüm
Selamlar, sistemin donup kilitlenmesi, klavyenin ya da farenin çalışmaması, ekran kartı sürücüsünün çökmesi, fareyi hareket ettirip tıklayamamak (yine GPU sürücüsünün çökmesinden kaynaklı) gibi sorunlar stabil çalışmayan RAM yüzünden olabiliyor. Kesin sebebi budur demiyorum, sadece yüksek bir ihtimal. RAM overclock yaparken kendim yaşadım benzer sorunları. Ekran kartı sürücüleri çok hassas bu yüzden en ufak stabilite sorununda çökebilirler.

RAM'lere yaptığınız bir hız aşırtma varsa kaldırıp tekrar deneyin ve XMP hız aşırtma olduğu için bu ayarıda kapatın. Sorun stok hızlarda çözülmüyorsa RAM'lere memtest86 ile stabilite testi yapın. Eğer hata alırsanız sorunun kaynağını buldunuz.
Sanal bellek kapamıştım tamamen. Şimdi eski haline aldım, 4 GB küsür bir şey ekledi otomatik ve şu an sorunum çözüldü.
Selamlar, sistemin donup kilitlenmesi, klavyenin ya da farenin çalışmaması, ekran kartı sürücüsünün çökmesi, fareyi hareket ettirip tıklayamamak (yine GPU sürücüsünün çökmesinden kaynaklı) gibi sorunlar stabil çalışmayan RAM yüzünden olabiliyor. Kesin sebebi budur demiyorum, sadece yüksek bir ihtimal. RAM overclock yaparken kendim yaşadım benzer sorunları. Ekran kartı sürücüleri çok hassas bu yüzden en ufak stabilite sorununda çökebilirler.

RAM'lere yaptığınız bir hız aşırtma varsa kaldırıp tekrar deneyin ve XMP hız aşırtma olduğu için bu ayarıda kapatın. Sorun stok hızlarda çözülmüyorsa RAM'lere memtest86 ile stabilite testi yapın. Eğer hata alırsanız sorunun kaynağını buldunuz.

Sanal bellek kapamıştım tamamen. Şimdi eski haline aldım, 4 GB küsür bir şey ekledi otomatik ve şu an sorunum çözüldü.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı