Çözüldü Athlon 3000G sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mert341903

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba mining için bir sistem toparladım.

Anakart: ASRock B450 PRO4.

İşlemci: AMD Athlon 3000G çift çekirdek 3.5 GHz.

8 GB RAM DDR4 (1. slota takılı)

PSU: Rampage RGB-1050 1050W 80+ Gold.

Ekran kartları 2 adet 3060 Ti biri MSI Ventus 3X, diğeri Gigabyte Gaming OC Pro.

Tüm bağlantıları yaptıktan sonra sistemi calıstırmaya başladığımda PSU çalışıyor, işlemci fanı çalışıyor, klavyenin ışıkları mouse un ışıkları yanıyor. Ancak monitöre ne 2 ekran kartından ne de onboarddan görüntü alamıyorum. Şöyle ki BIOS ekranı da dahil göremiyorum. Veya BIOS ekranı öncesi gelen biosa girmek için şu tuşlara basın vs ekranı da görünmüyor. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Merhaba hocam, evet monitör calısıyor. Baska sistemde denedim. PSU 1050W yeterince saglıyor diye düşünmüştüm ama yetersiz mi kalıyor acaba? Ancak dedigim gibi ekran kartlarını cıkardığımda da onboarddan görüntü alamıyorum.

Pili çıkarıp takmayı denemedim hocam, haklısınız yarın ilk işim denemek olacak. Çok teşekkür ederim sonucu yazarım :)
Güncellemiş olayım. @Setsuna Yuki'ın dediği gibi BIOS sıfırlama denedim ve böylece onboarddan görüntü almayı başardım. Daha sonra BIOS ayarlarından above 4G decoding ayarını açtım ve böylece ekran kartları ile de görüntü almayı başardım.

Not: BIOS sıfırlama nedir bilmeyen varsa BIOS pilini çıkarıp PSU'yu fişten çekip 10 dakika kadar bekledikten sonra pili takıp diğer bağlantıları sağlamak.

Her şey için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı