Athlon 3000G sistemde görüntü gelmiyor

NooffLe

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese, geçen sene mining için topladığım bir sistem vardı ve mining sonunda ekran kartlarımı sattıktan sonra sistem tamamiyle boşa çıkmıştı ve 6-7 aydır hiç kullanılmamıştı. Dün çalıştırmayı denedim APU olarak fakat herhangi bir şekilde görüntü alamadım. Sıfır sıkıntıyla çalışıyordu önceden. Şu anda asla görüntü alamıyorum. Anakartta sadece VGA çıkışı var monitöre takıp denediğimde sinyal yok dışında hiçbir görüntü alamıyorum. Anakartta, RAM'de, işlemcide herhangi bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Anakartın açılıştaki ekranı bile gelmiyor. Yabancı bir forumda okuduğum kadarıyla, harici bir GPU taktığım için dahili GPU'nun devre dışı kaldığı ve tekrardan harici bir GPU takarak çözebileceğimi söylediğini gördüm. Elimdeki RX6600 cihazı taktım fakat yine bir görüntü alamadım. Daha öncesinde mining yaptığım sırada NVIDIA cihazlar takılıydı anakarta ancak şu anda elimde herhangi bir NVIDIA GPU yok. Herhangi bir fark oluşturur mu bilmiyorum ancak deneyemiyorum. Çözmek için yaptığım işlemler;
- RAM'leri söküp takmak, farklı RAM'lerle denemek.
- İşlemciyi söküp takmak.
- Farklı ekran kartı kullanmak.
- BIOS pili ile reset.
- CMOS jumper reseti.
- Tüm sistemi söküp yeniden toplamak.

Herhangi bir çözüm üretemedim. Anakartta ya da güç kaynağında şişmiş herhangi bir kondansatör vs. bulunmuyor. Gözle görüldüğü ölçüde.

Sistem özellikleri;
Sharkoon SHP650 V2 650W.
Athlon 3000G 3.5 GHz.
ASUS Prime A320M-F
Fury es 128 GB SSD.
Longline 8 GB DDR4 2666MHz.

Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden.

İşlemci veya anakartta sıkıntı olabilir. Sokete de macun girmiş olabilir.

Hemen temizleyip tekrardan dönüş yapacağım teşekkür ederim.

Hocam işlemciyi söktüm altında biraz kurumuş kalıntı vardı, pinlere zarar vermeden temizledim fakat durum yine aynı. GPU takıp HDMI'dan, VGA takıp onboarddan görüntü kesinlikle alamıyorum.

Hocam geçen sene ben bu PC'yi RX6600 ekran kartı takmak için toplamıştım fakat bir şekilde çalıştıramamıştım ve RTX2060 ile çalıştırmayı başarmıştım. Şu anda da tekrardan denememe rağmen RX6600 ile yine görüntü alamıyorum. Onboard da görüntü vermiyor ne yapacağımı şaşırdım. Anakartı başka PC ve işllemciyle denedim sorun yok. İşlemciyi de başka bir anakartta denedim onda da sorun yok onboard görüntü veriyor. Benim PC'mde ne gibi bir sorun olabilir de bunlar çalışmıyor? Kablolamada herhangi bir problem bulunmuyor defalarca kez kontrol ettim hatta söküp sıfırdan taktım. VGA ve HDMI kablolarını farklı farklı satın aldım ve defalarca kez test ettim. Bir fikriniz var mı? @Yener K.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı