Çözüldü Athlon 3150U 8 GB RAM, 5,9 GB Kullanılabilir

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

DarkManN

Centipat
Daha fazla  
Selamlar 1 hafta önce FreeDOS laptop aldım kurulumu yaptım fakat kullanılabilir RAM miktarı sorunu yaşıyorum. 8 GB RAM'in 5.94 GB'ı kullanılabilir olarak gözüküyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce de böyle konular açmıştım. Fakat çözüm bulamadım. APU sisteme sahibim. 8 GB RAM in 5,9 GB'ı kullanılabilir gözüküyor. Görev yöneticisine baktığımda 2.1GB donanıma ayrılmış gözüküyor. BIOS'ta bellek düşürme ile alakalı hiçbir seçenek yok. Sistemimde AMD Athlon 3150u Gold işlemci, grafik kartı Radeon 600, harici Radeon 620.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce de böyle konular açmıştım. Fakat çözüm bulamadım. APU sisteme sahibim. 8 GB RAM in 5,9 GB'ı kullanılabilir gözüküyor. Görev yöneticisine baktığımda 2.1GB donanıma ayrılmış gözüküyor. BIOS'ta bellek düşürme ile alakalı hiçbir seçenek yok. Sistemimde AMD Athlon 3150u Gold işlemci, grafik kartı Radeon 600, harici Radeon 620.
Bende de böyle bir sorun var BİOS bizlere böyle bir seçenek sunmuyor ise değiştiremeyiz.
IMG_20210503_125955_1.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı