Athlon 5350 + GA-AM1M-S2H Alınmaya Değer Mi?

R-vizyon

Hectopat
Makaleler
3
Daha önce işlemcinin video incelemesini Technopat'ta izledim ve beğendim. Aşağıda bulunan Athlon 5350 işlemcili bu ikiliyi almaya değer mi?
Diğer bileşenler (ram, ekran kartı, hard disk, güç kaynağı, kasa) mevcut.

Kullanım amacı ağır olmayan simülasyon oyunları ve gündelik kullanım. (Anakart stoklara geldiği için bu konuyu açtım.)

Not: Daha önce Technopat'ta harici ekran kartı ile test olmadığını belirten bir konu da açmıştım.

@Ali Güngör , @Recep Baltaş , @SypeR

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınabilir tabiki de. R3 GPU HD4000 civarı bir performans gösterecektir. Tabi eğer uygun bellekler kullanılırsa bu 4600 veya 5000(Iris) olarak kullanılabilir.

Uygun bellek olarak 2400MHz düşünüyordum ama işlemci desteklemiyormuş zaten.

Amacım dahili ekran kartı ile kullanmak değil. Daha önce açtığım konuda da paylaştığım resim bu. Sizce aşağıdaki gibi böyle bir performans yakalama söz konusu olur mu?

amd-athlon-5350-jpg.5261

Doğrudur. 5350 çok üst bir işlemci değil. Frekansı da belli ediyor zaten. Yani oyunları çok kastırmaz ama çok çok iyide açamaz. Tatminkar derecede bir oynayış sunar. Tabi eğer çarpanı açıksa OC ile bu değerler üstünde oynama yapılabilinir. :)

İşlemci frekansını geçtim. Benim aklıma takılan soru bellek bant genişliği 12.8 (GB/s) olması.
İşlemcinin 4 çekirdek olması ve az enerji harcaması almak istememde en büyük etken. Performans konusunda zaten şimdi kullandığım işlemciden yüksek olduğu açık. Athlon 4200+ 89watt işlemci var masaüstü bilgisayarımda. :sansür:

4200+ demişken eski kasamda o işlemciden mevcut. Anakartında o işlemciye OC yapabiliyor musun?
2.6 GHz'den sonra mavi ekran veriyor. :) Bios'u ayarlayarak işlemciyi (havalar sıcak olduğundan) "AM2 Boost" modunda çalıştırıyorum.
Amd Athlon 64 x2 4200+ 89w Overclock Problemi | Technopat Sosyal
amd4200+89w.jpg

Birde Sempron 140 işlemci var. Onla tek çekirdek 3.5 GHz kadar normal şekilde çalışıyor. "Unlock Cpu Core" moduna aldığımda ise 2. çekirdeği açmadı. :(
Sempron 140 Çekirdek Açma | Technopat Sosyal

Ekleme: Resim düzeltildi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı