Athlon 64 x2 4800+ Sisteme Windows 10 Yükleme

Ali Alper

Kilopat
Daha fazla  
Win 7 Ultimate 64 bit kullanıyorum. Win10'a geçmek istiyorum ama bilgisayarın performansı düşer diye korkuyorum. Özelliklerim:

İşlemci : Amd Athlon(tm)64X2 Dual Core Processor 4800+2.50 Ghz
Ram: 2Gb (kingston du ama modelini hatırlamıyorum.)
Ekran Kartı : Amd Radeon HD 5500 series
Win 10'a geçsem performans artar mı, düşer mi acaba?İstediğiniz başka özellik varsa yazarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 den vazgeçin. Windows 8.1 ya da 10 kurun. Her halükarda performansınız Windows 7 den fazla olacaktır. Yalnız 32 bit kurmanız RAM kullanımınız açısından daha iyi olacaktır.

O sistemde şu an en hızlı çalışacak windows versiyonu 8.1'dir. Ama 10 kurarak biraz da optimize ederseniz yine 7'den hızlı olur (tabii her halükarda donanımınızın Win. 8.1 veya 10 sürücüleri olmalı). Mahabad'ın belirttiği gibi 32 Bit kurmalısınız, zamanında 2 GB RAM'e sahip sisteme 64 Bit Win 8.1 kurmaya çalıştığımda kurulum tamamlanamamıştı (CPU 64 Bit olmasına rağmen). 32 Bit'te sorun çıkmayacaktır.

Windows 7 den vazgeçin. Windows 8.1 ya da 10 kurun. Her halükarda performansınız Windows 7 den fazla olacaktır. Yalnız 32 bit kurmanız RAM kullanımınız açısından daha iyi olacaktır.
Peki windows 8.1 mi windows 10 mu ? Ve sürücülerin destekleyip desteklemediğni nasıl kontrol edebilirim?

Normalde anakartın sitesinde driver güncellemelerinde yazması gerekir ama anakartınız eski olduğundan orada yazmayacaktır denemek zorunda kalacaksınız. Windowsu kurup sürücüleri deneyin sorun sıkıntı olmuyorsa kullanın. Ayrıca Windows 7 sürücülerini de deneyebilirsiniz 8.1 de çalışabiliyor. Hangisi konusuna gelirsek açıkçası ben Windows 10'u beta çıkar çıkmaz denedim, final sürümü çıkınca yeniden kurdum ve bir süre kullandım ama bilmiyorum alışkanlıklardan mıdır nedendir ama bana pek stabil ve hoş gelmedi. Şuan da tüm bilgisayarlarımı Windows 8.1'e çevirdim o şekilde kullanıyorum ve tavsiye de ediyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı