Athlon 64 X2 sistemde Linux donuyor

Eren T.

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Tam sistem:
  • AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+
  • AMD Mobility Radeon HD 4850
  • 2 GB RAM
Linux'u hiç bilmiyorken Kali denemiştim, hiçbir şey yapmazken fareyi hareket ettirirken takılmalar olmuştu. Ubuntu 20.04 de aynı şekilde. Daha kurulum esnasında bile takılıyordu. Arch denedim, aynısı oldu, Endeavour'dayım şu an. Yine aynı. Bunun bir çözümü var mıdır? Gerekirse video bırakacağım. Donduğu zaman klavye ve sistem çalışıyor, fare çalışmıyor. @EldrithcWraith

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin çok eski. Çok eskiden öte, çok çok eski. Bu işlemcide ya eski işletim sistemi kullanacaksın (önermiyoruz tabii) ya da Xubuntu, Lubuntu veya Linux Mint Xfce kullanabilirsin. Denediğin dağıtımlar sana fazla, kasması normal.

Lubuntu kurulum ekranınayım yine aynı hocam. @Nizel G

Tam sistem:
  • AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+
  • AMD Mobility Radeon HD 4850
  • 2 GB RAM
Linux'u hiç bilmiyorken Kali denemiştim, hiçbir şey yapmazken fareyi hareket ettirirken takılmalar olmuştu. Ubuntu 20.04 de aynı şekilde. Daha kurulum esnasında bile takılıyordu. Arch denedim, aynısı oldu, Endeavour'dayım şu an. Yine aynı. Bunun bir çözümü var mıdır? Gerekirse video bırakacağım. Donduğu zaman klavye ve sistem çalışıyor, fare çalışmıyor. @EldrithcWraith
Endeavour'da da devam edebilirsiniz. ÖNEMLİ OLAN KULLANDİGİNİZ DE!

Ayrica bir swap bolumu olusturun. Sifir bir kurulum yapin, kurulumda swap bolumu olusturun. lxQT ya da Openbox, i3 WM'li bir sistem kurun. Ozellestirmesi icin videolar, hazir configler var. Ayrica bunlari kullanirken picom paketini kaldirin. Compositor picom, daha fazla RAM tuketir.

Sisteminizin tikanmasinin sebebi ise RAM. O yuzden swap bolumu olusturun diyorum. Dediklerimi yaparsaniz her distroda calisir sisteminiz. Ancak EOS yerine saf Arch tavsiye ederim.

Geri
Yukarı