Athlon 7750 ve R7 250 Sistem FPS Sorunu

RSTUDIOS

Kilopat
Daha fazla  
  • * Windows 7 Ultimate
  • * AMD Athlon(tm) 7750 Dual-Core Processor 2.70 GHZ
  • * 4GB RAM
  • * 64 Bit İşletim Sistemi
  • * ASUS AMD R7 250 2 GB
Oyunlarda takılma ve gereken FPS'i almıyorum diye düşünüyorum.

Örneğin;

Payday 2, Batman Arkham Origins, GTA 4, Sniper Elite 2 Nazi Army, Batman'de Default grafik ayarları yapıp Benchmark testi yapınca 40 FPS'den aşağı inmiyor ama oyuna o grafiklerle girince bazı yerlerde 40 oluyor evet ama genelde 25 ve altı oluyor.

Aynısını düşük ayarlar yapın girdiğimde Benchmark testinde 50 ve altına inmiyor ama oyuna girince o FPS gene göremiyorum. Payday 2'ye de hıgh yapsam da low yapsam da aniden FPS düşüşü oluyor. GTA 4 ne deyim sorunlu oyun ama Steam'dan alıp kurdum o halde bile FPS düşüyor.
sistem eski bir sistem evet, bir nasip olmadı ama gereken performansı almıyorum gibi hissediyorum.

Sabit diskten fazla ses geliyor ondan olabilir diye düşünüyorum bazen fanlardan daha çok ondan ses geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci en fazla 50 derece oluyor oda %100 yükte ve 2.98 OC ile.
HDD değişmeyi düşünüyorum ama daha önce 2.el Phenom X3 veya X4 almayı düşünüyorum BIOS güncellemesi yaptım ve anakartın kendi sitesinde çalışır diyor.

Bence darboğaz var. İşlemci ekran kartına darboğaz yapıyor gibi duruyor. GPU CPU kullanımın detaylı fotoğrafını alıp atar mısınız acaba?
Evet Cpu kullanımı %100 oluyor ama Gpu kullanımı genelde %50 civarında oluyor oyundan oyuna değişiyor aslında ama hdd tune ile yaptığım teste hiçbir sorun çıkmadı ama health kısmında 2 tane sarı ibare var .

Ve Gpu kullanımı hiç sabit değil Shadow Of Mordor da bazen %90-80 olurken bi anda %40 a düşüyor %60-50 felan oluyor yani öyle öyle gidiyor ama Shadow Of Mordor dan daha eski bir çok oyunda Gpu kullanımı daha düşük oluyor .

Dosya Ekleri

• hdd.PNG
    hdd.PNG
    20,5 KB · Görüntüleme: 88
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı