Athlon II X2 260 ve R7 240 sistem yükseltme

SonSpartakos

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Elimde bir sistem var fakat bazı parçaları eskimiş durumda. Bu sisteme ufak upgradeler etmem gerekiyor.
Amacım ETS 2, CS:GO, Zula, LOL tarzı oyunlar oynamak. Arada GTA V veya NFS Heat oynamak da istiyorum. Bu iki oyun için yeter mi sistem bilmiyorum. Bütçem yaklaşık 600 lira. Sistemim:
  • AMD Athlon II X2 260 3.2 GHz çift çekirdek
  • Gigabyte GA-MA74GMT-S2 AM3 DDR3 1333 MHz SATA 2 anakart
  • Hynix 4 GB 1600 MHz RAM
  • MSI Radeon R7 240 2 GB 128 Bit DDR3 ekran kartı DX11.2
  • Everest 550W peak 500W gerçek güç kaynağı
  • WD Green 1TB 5400RPM + Samsung 500GB HD502HJ 7200RPM (Total'de 1.5TB)
Not: Ekran kartı değişimim en son önceliktedir. Mecbur kalmadıkça değişmeyi düşünmüyorum.
Not: 2. el veyahut sıfır fark etmez, her türlü öneriniz açığım.

Valla elinizde yaklaşık 10 yıllık bir CPU var. NFS Heat oynamak istiyorsanız 600 liralık bir upgrade işlemci - anakart - RAM 3'lüsüne yetmez açıkcası.

Madem öyle o zaman Heat hayalimden vazgeçmem lazım😢🤣🤣
En azından CS:GO-ETS 2-Zula falan oynatsın ona da razıyım. Bu oyunlarda şu anda yer yer kasmalar yaşıyorum çünkü. Bunun için öneriniz var mı?
*Bu arada belirtmeyi unutmuşum sistem beni 2 yıl daha götürsün. Aşırı ileri dönük bir sistem olması şart değil. İleri de laptop almayı planlıyorum.

Son düzenleme:
Upgrade yapmak istiyorsanız, anakartınız da çok eski. Düşük bütçeyle bir şey yapmak isterseniz 2.el piyasasına yönelmeniz lazım. 1500 liradan düşük bir upgrade şansı göremiyorum bu sisteme şu an. Onun altındaki bütçeyle de upgrade yapmaya kalksanız parayı çöpe atın daha iyi.

Upgrade yapmak istiyorsanız, anakartınız da çok eski. Düşük bütçeyle bir şey yapmak isterseniz 2.el piyasasına yönelmeniz lazım. 1500 liradan düşük bir upgrade şansı göremiyorum bu sisteme şu an. Onun altındaki bütçeyle de upgrade yapmaya kalksanız parayı çöpe atın daha iyi.
Üstte belirttiğim gibi 2.el seçeneklere de müsaitim.Zaten maksat 2 sene daha CS:GO-ETS 2-ZULA tarzı oyunlar oynamak.Ondan sonra laptop alacağım.Sıfır şart değil yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı