Athlon II X2 sisteme PUBG Mobile için yükseltme

Seco89

Decapat
İyi günler arkadaşlar elimde mevcut bulunan bilgisayarımı değiştirmek istiyorum.
  • MSI 760GM-P21(FX) (MS-7641)
  • AMD ATHLON II X2 270 3,40GHz
  • 2 TANE 4GB DDR3-1333 RAM
  • AMD RADEON HD 5600/5700 2GB o/c'li
  • EVEREST ATX-300GM 300W
Şimdi eksik bir şey varsa söyleyin yazayım. ben bu sistemden faydalanarak iyileştirme yapabilir miyim? Özellikle PUBG Mobile oynayacağım Emulator'de. Şu anki sistemde tahminime göre işlemci yetersiz kalıyor (şahsi fikrim çok iyi anlamam). Takılmalar gecikmeler yaşıyorum. Takılma gecikme olmadan oynayabileceğim elimdeki sistemden de bütçe konusunda faydalanabileceğim şeyler önerir misiniz? 2 adet resim yükledim PUBG açıkken Afterburner ile değerleri de yükledim. Bir anormallik var sanki. bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler...

373132
373133

Son düzenleyen: Moderatör:
Resimlere bakarsak işlemcin yetersiz ki zaten öyle bunun 3 çekirdeklisini kullanmıştım gayet yetersizdi o bile. Anakartın FX serisi işlemcileri destekliyor. 200-250 lira bandında FX 4300 veya FX 6300 bulabilirsen önün GTX 750Ti veya biraz darboğazla birlikte RX570'lere kadar açılır. Monitörünun çözünürlüğü nedir?

Resimlere bakarsak işlemcin yetersiz ki zaten öyle bunun 3 çekirdeklisini kullanmıştım gayet yetersizdi o bile. Anakartın FX serisi işlemcileri destekliyor. 200-250 lira bandında FX 4300 veya FX 6300 bulabilirsen önün GTX 750Ti veya biraz darboğazla birlikte RX570'lere kadar açılır. Monitörünun çözünürlüğü nedir?
ilgin için çok sağol, monitörde eski biraz 1366x768 60 hertz

Rica ederim. Çözünürlük düşük olduğundan işlemci ihtiyacı da artıyor. Bende 1360x768 monitör kullandım. FX 4300 ile GT 1030 zar zor besliyordu. GTX 750Ti ile en az FX 4300 alabilirsen güzel olur.
peki şuan için sadece 4300 işlemciyi alsam mevcut ekran kartıyla nasıl olur sence?

peki şuan için sadece 4300 işlemciyi alsam mevcut ekran kartıyla nasıl olur sence?
Şuan ki durumdan kat kat iyi olacağı belli. İşlemci %99 kullanımda ağlıyor. Zaten bu yükseltmeyi ekran kartınızda ister. Yıllarca 768p monitör ile HD 5670 ve Athlon II X3 3.2GHz kullandım. Bendeki 3 çekirdekli olmasına rağmen o ekran kartına aşırı derecede darboğaz yaptı.

Kısaca illaki farkettirecektir. Gerekli bir güncelleme bana kalırsa.

Şuan ki durumdan kat kat iyi olacağı belli. İşlemci %99 kullanımda ağlıyor. Zaten bu yükseltmeyi ekran kartınızda ister. Yıllarca 768p monitör ile HD 5670 ve Athlon II X3 3.2GHz kullandım. Bendeki 3 çekirdekli olmasına rağmen o ekran kartına aşırı derecede darboğaz yaptı.

Kısaca illaki farkettirecektir. Gerekli bir güncelleme bana kalırsa.
Anladım. 4300 ile 6300 arasında 90tl fark var 6300ü alabilirim. peki bana önerebileceğin başka alternatif bir ekran kartı var mı? yada önerdiğin ekran kartının uygun fiyat olanını bunu alabilirsin diyebileceğin bir tanesinin linkini paylaşır mısın müsait isen, anlamadığım konularda hata yapmak istemiyorum da.

Kesinlikle sıfırı o kadar para etmez. Üstelik nanokatalog'tan almayı planlıyorsun. Gelmesi haftalar sürebilir. İkinci elden 250-300 lira civarına bulabilirsin. Ekran kartı olarak ise şu sıralar popüler olan RX 460 OEM alabilirsin. Fiyatına göre son derece iyi performansı var. Biraz daha zorlayabilirim kendimi dersen 900 lira bandında RX 570 var. Fiyatıyla performansı rakipsiz. KDV indirimleriyle fiyatı 850 lira civarına düşebiliyor. Şunu not düşeyim RX 570'in tek fanlısını önermiyorum iyi değil bence.

Özet;
  • 2. el FX 4300 veya FX 6300 (aliexresste 250 lira) bende FX 4300 işlemcimi Aliexpressten almıştım.
  • OEM RX 460 DFS bilgisayardan.
Tamamdır. Ancak şunu da söyleyeyim. Bu sistem normal PUBG için yeterli de... Mobile versiyonu pek bilemedim. Emulatörün tek çekirdek kullanabildiğine dair bir yazı okumuştum. Bu durumda FX 6300 ile FX 4300 benzer performansı göstermesi gerek kağıt üzerinde. Youtube'den testlerini izlemek lazım. Şuan internetim buna müsade etmediğinden bu konuda yardımcı olamıyorum.

Kesinlikle sıfırı o kadar para etmez. Üstelik nanokatalog'tan almayı planlıyorsun. Gelmesi haftalar sürebilir. İkinci elden 250-300 lira civarına bulabilirsin. Ekran kartı olarak ise şu sıralar popüler olan RX 460 OEM alabilirsin. Fiyatına göre son derece iyi performansı var. Biraz daha zorlayabilirim kendimi dersen 900 lira bandında RX 570 var. Fiyatıyla performansı rakipsiz. KDV indirimleriyle fiyatı 850 lira civarına düşebiliyor. Şunu not düşeyim RX 570'in tek fanlısını önermiyorum iyi değil bence.

Özet;
  • 2. el FX 4300 veya FX 6300 (aliexresste 250 lira) bende FX 4300 işlemcimi Aliexpressten almıştım.
  • OEM RX 460 DFS bilgisayardan.
Tamamdır. Ancak şunu da söyleyeyim. Bu sistem normal PUBG için yeterli de... Mobile versiyonu pek bilemedim. Emulatörün tek çekirdek kullanabildiğine dair bir yazı okumuştum. Bu durumda FX 6300 ile FX 4300 benzer performansı göstermesi gerek kağıt üzerinde. Youtube'den testlerini izlemek lazım. Şuan internetim buna müsade etmediğinden bu konuda yardımcı olamıyorum.
tek çekirdek kullanması mantıklı değil çünkü emülatör ayarlarında(pubg resmi emülatörü) işlemci çekirdek sayısı ayarı var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı