Athlon II X3 435 sistem yenileme önerileri

Lastzero35

Zeptopat
Daha fazla  
Eski bir sistemim var yenilemek istiyorum bu sistemi fazla kullanmıyorum yedek olarak duracak RAM yükseltmesi DDR2 4 GB 800 MHz 2 tane toplam 8 GB elimde var takmayı ve ürün Windows 7 32 Bit yükseltip Windows 10 64 Bit yapmayı istiyorum. Amaç güncel Windows destek sağlamak ve orta segment oyunlar ve işlerimi halletmek tavsiyeleriniz nelerdir? Sizce bunu yapmakla verim alabilir miyim yoksa bu böyle haliyle kalmalı mı? Teşekkürler.
Sistem özellikleri.
Anakart: Gigabyte M61PME-S2P
İşlemci: AMD Athlon (tm) II X3 435 Processor 2.90 GHz.
RAM: DDR2 2 GB 800 MHz 2 tane toplam 4 GB RAM bulunmaktadır.
Ekran kartı: MSI GeForce GT 730 2 GB DX11.

Hocam çok eski ya. Gerçekten güvenip de yatırım yapılacak bir bilgisayar gibi durmuyor, güven vermiyor.

Dün RAM'leri taktım Windows 7 32 Bit'e algıladı ama 2defa mavi ekran verdi donmalar yaşadım Windows 10 yapsam düzelir mi yoksa hiç gerek yok mu reis. Sonra tekrar eski RAM'leri taktım donma gene yaşadım gariptir.

bu adam yapmış ama nasıl verim alabiliyor mu acaba

Son düzenleme:
Dostum selam,
Bende FX-8350 sistem var. Eski sistemlere yatırım yapmaya değmiyor açıkçası. SSD taktım devam ediyorum öyle.
Yükseltme istesem işlemci yetmeyecek, işlemci değiştirmek istesem ana kartta lazım.. Tüm PC değişiyor kısaca. Sadece ram ile de çok bir şey olmuyor. Senin de durum benimle aynı zaten.
Para toplayıp sıfır almak ya da 2. el sistem almak-toplamak daha mantıklı.

Dostum selam,
Bende FX-8350 sistem var. Eski sistemlere yatırım yapmaya değmiyor açıkçası. SSD taktım devam ediyorum öyle.
Yükseltme istesem işlemci yetmeyecek, işlemci değiştirmek istesem ana kartta lazım. Tüm PC değişiyor kısaca. Sadece RAM ile de çok bir şey olmuyor. Senin de durum benimle aynı zaten.
Para toplayıp sıfır almak ya da 2. el sistem almak-toplamak daha mantıklı.

Galiba öyle gözüküyor bunu gündelik işlerde kullanmak lazım zaten yeni bir laptop aldım almaz olaydım ürün 2-3 kere değişti touch pad takılmalar oluyor kronik galiba büyük ihtimalle iade edeceğim onu zarar edeceğim ama zararın neresinden dönersek karr.

Ssd alabilirsiniz ve anakartta destek varsa core unlock yapip 4.cekirdegi acabilirsiniz.

Dün RAM'leri taktım Windows 7 32 Bit'e algıladı ama 2defa mavi ekran verdi donmalar yaşadım Windows 10 yapsam düzelir mi yoksa hiç gerek yok mu reis. Sonra tekrar eski RAM'leri taktım donma gene yaşadım gariptir.

bu adam yapmış ama nasıl verim alabiliyor mu acaba
Hocam verim alsa bile bahsettiğimiz şey elektronik aygıt. Her elektroniğin bir ömrü var. Konuda bahsi geçen işlemci Ekim 2009 üretim tarihli bu sebeple hemen yarın bozulmayacağının bir garantisi yok. Uğraştığınızla kalırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı