Athlon X2 220 Tabanlı Sistemi Güncelleme

Azeroth

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Uzun zaman önce aldığım bilgisayarı canlandırmak istiyorum.

AMD Athlon x2 220 2.8 GHz
2.0 GB RAM (1.5 GB gözüküyor nedense)
ATI Radeon 2100 Onboard GPU ( 1 GB, 512 MB Paylaşımlı :l )
500 GB Samsung HDD (RPM değerini bilmiyorum)
Adını şanını dahi programların dahi çözemediği büyük ihtimal Çin ' de yapılan isimsiz Anakart..
Güç kaynağının kaç W olduğuna dahi bakmadım.

Böyle ibretlik bir bilgisayarım var. Aslında bu sistemin hakettiği yer çöplükten başka bir yer değil. Fakat yeni bir bilgisayar alacak durumum yok. Giriş seviyesi bir oyun bilgisayarları olarak ayağa kaldırmak istiyorum. Önce nereden başlamalıyım ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Aynı işlemciye sahibim. x2 220 aslında çöplük değildir. HD 5770 Vapor-x ile beraber çok uyumlu çalıştılar. Oyunlarda çok iyi performanslar almıştım. Bu sisteme bir ekran kartı taktığında sistem ayağa kalkacaktır. Bütçeni yazman geren ona göre öneri yaparım.

Güç kaynağının kaç watt olduğunu öğrenmeden öneri yapamayız. Ayrıca anakart, HDD, ekran kartı, RAM hepsi çöp. Ama istersen öneri yapabilirim.
AMD phenom II X6 1100T işlemci alabilirsin. Stok halde i3 4150 den biraz daha iyi. Anakartını yenilersen O.C yapabilirsin.
7200 RPM seagate veya WD HDD al.
4 GB 1600 MHz kingston, corsair veya gskill bir RAM.
450 watt 80+ psu
R7 serisi bir ekran kartı
Ve tabii ki anakart.
Ancak yenilenmeyen bir şey kalmadığı için yeni sistem toplamak daha iyi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı