Athlon X2 250 ile R9 280 darboğaz yapar mı?

FX 6300 ve R9 280 güzel çalışır ufak bir darboğaz olur kanatindeyim ama sadece multiplayer oyunlarda. SP oynayacaksan güzel seçim olur.

Şuanda piyasadaki AMD işlemcilerin hepsi darboğaz yapıyor malesef. (Veya başka bir değişle Intel işlemciler daha iyi performans veriyor denebilir.)
Eğer imkan varsa Intel i5 3570K ve üzeri işlemciler tavsiye ederim. Eğer imkan yoksa veya multiplayer oyun hiç oynanmayacaksa AMD fiyatına göre çok iyi performans veriyor.

Yoo 8320 ile Gtx 770 te tam performans alıyorum yani ekran kartı kullanımı %99 a kadar çıkabiliyor hiç bir sıkıntı yok 9590 işlemcisi Titan'a bile yeter.

Ekran kartının %99 da olması teknik olarak darboğaz olmadığı anlamına gelmez, multiplayer oyunlar için konuşuyorum tekrar edeyim. AMD kullandım Intel de kullandım arada fark var arkadaşlar bu tür farklar 60Hz pek görünmüyor ve önemsizleşiyor ama 144Hz 'e çıkınca işler çok değişiyor. Olay sadece ortalama FPS ^de değil. Bir patlama olduğu zaman hareketli sahneler de FPS 'nin mümkün olduğu kadar az düşmesi önemli. Bu konularda intel daha başarılı şuanda. 8 - 9 senedir AMD kullaıyordum Intel'e geçmek zorunda kaldım 2 senedir.

Ekran kartının %99 da olması teknik olarak darboğaz olmadığı anlamına gelmez, multiplayer oyunlar için konuşuyorum tekrar edeyim. AMD kullandım Intel de kullandım arada fark var arkadaşlar bu tür farklar 60Hz pek görünmüyor ve önemsizleşiyor ama 144Hz 'e çıkınca işler çok değişiyor. Olay sadece ortalama FPS ^de değil. Bir patlama olduğu zaman hareketli sahneler de FPS 'nin mümkün olduğu kadar az düşmesi önemli. Bu konularda intel daha başarılı şuanda. 8 - 9 senedir AMD kullaıyordum Intel'e geçmek zorunda kaldım 2 senedir.

Ben sana İntel'i kötülemedim İntel zaten önde fakat Amd bu fiyata göre iyi bir performans veriyor demek istediğim bu yani Amd'yi savunduğum falan yok.

AMD'yi savunuyorsun , Intel 'i kötülüyorsun diye bir şey yazmadım. Ayrıca savunabilirsin de kötülüyebilirsin de kimseyi ilgilendirmez mantıklı bir temele oturduğu müddetçe.

AMD en büyük sıkıntısı FX serisi için anakart geliştirmemiş olması. 9xx serisi bile eski nesle ait. PCI-Ex 16 bilem 2.0 çalışıyor. İşlemci mimarisi kendini tam anlatamıyor...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı