Athlon X2 5200+ Isınma Sorunu

HikmetGven4TR

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistemim budur;

AMD Athlon X2 5200+ 2.70 GHz çift çekirdek işlemci
6 GB RAM 800MHz 3 TAne (2x3=6) 4 Soketli Ana Kart
Nvidia Geforce 570 1280 GB 320 Bit
Anakart M3A78EH [AM-2] Soket
600 Watt Güç kaynağı

Windows 7 32 bit kullanırken bir sıkıntı yoktu PC ısınmıyordu. O zaman PC'de 2,5 GB RAM var idi, para ile ikinci el RAM aldım 3 tane DDR2 800 MHz 2 GB RAM aldım ve taktım. Doğal olarak sistemin görebilmesi için 64 bit kurdum. Windows 7 güncellemeyi denetle yaptıgım zaman güncelleme bulamıyordu. Oyun kurarken hata alıyordum, açarken alıyordum tek açtığı oyun ise Call of Duyt 4 idi. Sonra Windows 10 64 bit indirdim kurdum. Güncellemeleri diriverleri kurdum sistem son derece güncel halde şu an ve Crysis 3, Battlefield 4 ve Need for Speed Run kurdum oyunlar açılıyor hiçbir sıkıntı yok 10 dk oyun oynuyorum PC'nin işlemcisi 115 derece oluyor, anakart 75 derece oluyor ve oyun oynamıyorken işlemci sıcaklığı 60 65 arası, hiç düşmüyor. (Windows 7'de böyle bir şey yoktu) Ve PC kendini direk kapatıyor. Normal bir şey sonucta ısınıyor oyunları ama ultra ayarlarda oynuyorum ve her neyse düşüreyim dedim orta aldım yine aynı değişen bir şey yok.

2 adet 12 capında fan, 1 adet 8 capında fan, işlemci soğutucunun fanı var bir de.

Ve abim bir araştırma sonucu RAM'lerden dolayı olabileceğini düşüyor ve anakarttın Asus sayfası açıp bakıyor ve anakartın 1066 MHz RAM desteklediğini okuyor.

pzPdpm.jpg

Toplamda 1066 MHz olması gerekiyormus herhalde veya biz yanlış anladık. Bizde 3 tane 800 MHz RAM olduğunda 2400 MHz yapıyor toplamda ve PC açılıyorken bir mesaj geliyor ve bunu eşit bir seviye yani 2400 MHz'i 1066 MHz yapıyor. Tane basına 385 MHz düşürüyor. Toplamda 1066 yapıyor, abim bunun PC'yi ısıttıgını düşünüyor. Biz şimdi 1066 MHz'den fazla RAM takamayız mı? İlla 1066 MHz mi olmalı ısınmaması için?

Ya da bu bilgisayar oyun oynarken neden ısınıp kapanıyor? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim, iyi akşamlar.

Resim de Gürulüğü Gibi Bilgisayar Isınıyor Boşta Çalışırken Bile Google Chrome de' Radyo Çalıyor Ve Windows Uptade Bulmaya Çalışıyor Pc Ve Sıcaklık 80 Derece .
Adsız.jpg

Düşüncelerinizi Bekliyorum.

Önerilerinizi bekliyorum, sorun hala devam ediyor.

Sorun devam etmekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı