Athlon X4 620 Overclock Yapma

azizpeder

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Selamlar uzun zamandır sitede okumama rağmen halen kafamda soru işaretleri var anakartın eski olmasından dolayı videolarda farklılıklar var bende overclock yapmaya çekiniyorum size atacağım resimlerle birlikte overclock yapma şansımız var mı? Bana yardımcı olabilir misiniz? Öncelikle @Recep Baltaş abinin önerdiği strix oc 2 gb 128 bit ekran kartından aldım ardında t2 mini aldım ve arkasına 1 fan daha taktım kasanın sol tarafına içeri doğru hava verecek şekilde fan taktım ve ön tarafınada fan taktım 8mm olmak üzere. @BilgisayarKurdu Sistem sıcaklığı 27 28 29 arası değişiyor boşta.
Sistemim:
  • işlemci:amd athlon (tm) x4 620 processor 2.6
  • Anakart m4a78-se asus
  • Bellek:kingston 4 gb ddr2 ram
  • Ekran kartı: Nvidia 2 gb 128 bit Strix Oc
    HDD:samsung 320 gb 7200 rpm
  • PSU:coolor master 350 watt
  • Windows 7 64 bit
  • pZ8tOGVl.jpg
    TnZzscHl.jpg
    fLtL8gpl.jpg
    ee0BEV2l.jpg
    S4WyeMEl.jpg

%7 frekans artış profilinde 2,8 GHZ'ye çıkabiliyor.
CPU Frequency Multiplier ayarına tıklayıp gelen seçeneği gösterir misin?

Ayrıca hedefin kaç GHZ? Ona göre bir Core voltaj ve CPU/NB voltaj değeri vereceğim sana.
Deneyerek en uygun değeri bulmaya çalışacaksın.
Ben sana yolu gösteririm, sınırlarını belirtirim, sen o yoldan dışarı taşmadan şeridinden ilerlemeye çalışırsın, olay bundan ibaret.

%7 frekans artış profilinde 2,8 GHZ'ye çıkabiliyor.
CPU Frequency Multiplier ayarına tıklayıp gelen seçeneği gösterir misin?

Ayrıca hedefin kaç GHZ? Ona göre bir Core voltaj ve CPU/NB voltaj değeri vereceğim sana.
Deneyerek en uygun değeri bulmaya çalışacaksın.
Ben sana yolu gösteririm, sınırlarını belirtirim, sen o yoldan dışarı taşmadan şeridinden ilerlemeye çalışırsın, olay bundan ibaret.
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum.Uygunsuz başlık açmadan dolayı ceza almışım ama neden olduğunu anlamadım yanlışımız olduysa kusura bakmayın overclock yapma diye başlık açmıştım kaldırılmasını talep ediyorum.Sorunuzun cevabına gelecek olursak x4.0 800 mhz dan başlayarak 100 er 100 er artmak suretiyle x13.0 2600 mhz kadar geliyor CPU Frequency Multiplier ayarı.Hedefim ilk defa yaptığım için işlemciyi yakmadan maksimum derece zorlamak örneğin 900 mhz da risk varsa ben direk 800 mhz da kalayım.Soğutma olarak sıcaklığı nasıl buldunuz bilgisayarım biraz eski arka fanı değiştirme durumum olabilir işe yaramasını öngörmeniz durumunda Cooler Master Blade Master 120Mm Fan - Vatan Bilgisayar 2009 modelini yeni bir fanla değiştirebilirim şimdiden teşekkürler. @BilgisayarKurdu

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum 2,6GHZ zaten standart frekans değeri :)
Sen 2,6'dan öteye ufak ufak frekans artışları ile gitmeyi hedeflemelisin.
1,3'den başşlayıp 2,6'ya çıkmaya çalışmanın mantığı yok.

Arka fanı değiştirmenize de gerek yok, önemli olan işlemci soğutucusudur.
Yok benim zaten ihtiyacım var, 1-2 adet takviye yapmam gerek derseniz de CM SirckleFlow 12cm alınabilir, tanesi 25TL. Gönül rahatlığı ile önerebileceğim bir fandır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı