Çözüldü Athlon X4 631 Sistemde anakart değişimi sonrası görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
-
Ekran kartı
GTX 950
Anakart
ECS A55F-3
İşlemci
AMD Athlon X4 631
Anakartti değiştirip GTX 950 taktım kablolar yerindemi bilmiyorum her şey çalışıyor fakat ekran kartı fanı tekliyor.

Eski anakart ASUS P5QL-5

Yenisi ECS A55F-3

PSU'da sorun yok. 500W.

Ekran kartını bilmiyorum ama değiştirincede görüntü gelmedi.

Anakart dün çalışıyordu.

RAM'de sorun galiba ama emin olamıyorum. Ama dün oda çalışıyordu önceki anakartta.

İşlemcide termal macun değişti sadece.

Sadece ekran kartı değişti.
Ve bilgisayarcı yanlış hatırlamıyorsam sanki RAM değiştirdi.

Ekrana görüntü gelmiyor sadece hocalarım.

Anakartti değiştirip GTX 950 taktım kablolar yerindemi bilmiyorum her şey çalışıyor fakat ekran kartı fanı tekliyor.

Eski anakart ASUS P5QL-5

Yenisi ECS A55F-3

PSU'da sorun yok. 500W.

Ekran kartını bilmiyorum ama değiştirincede görüntü gelmedi.

Anakart dün çalışıyordu.

RAM'de sorun galiba ama emin olamıyorum. Ama dün oda çalışıyordu önceki anakartta.

İşlemcide termal macun değişti sadece.

Ekrana görüntü gelmiyor sadece hocalarım.
Ekran kartını başka bir bilgisayarda deneyin.

Ekran kartını denediğinizde diğer bilgisayarda çalıştı mı? Çalışmadı ise yakınınız varsa yakınınızın ekran kartını kendi sisteminizde denemek için izin alın.

Ekran kartı başka cihazda denendi, çalıştı. Fakat şu an başka RAM takınca düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartı başka cihazda denendi çalıştı fakat başka RAM takınca düzeldi.

En yukarıda tamircinin RAM'i değiştirdiğini ifade etmişsiniz. ( Eğer dual channel ramler kullanıyorsanız; ) İkisini de mi değiştirdi yoksa bir tanesini bırakıp 1 tanesini mi değiştirdi? Eğer 2. cümledeki yargıyı yaptıysa ramleriniz voltaj anlamında uyumlu değil ve bu yüzden de bilgisayar sistemi çalıştırmıyor. Çünkü RAM'ler eşit voltajta çalışmalıdır. Yoksa hiç stabil çalışmaz.

Aynı RAM'leri takacağım eğer olmazsa başka RAM ile deneyeceğim. Tamamdır teşekkürler.

En yukarıda tamircinin RAM'i değiştirdiğini ifade etmişsiniz. ( eğer Dual channel RAM'ler kullanıyorsanız; ) ikisini de mi değiştirdi yoksa bir tanesini bırakıp 1 tanesini mi değiştirdi? Eğer 2. cümledeki yargıyı yaptıysa RAM'leriniz voltaj anlamında uyumlu değil ve bu yüzden de bilgisayar sistemi çalıştırmıyor. Çünkü RAM'ler eşit voltajta çalışmalıdır. Yoksa hiç stabil çalışmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı