Athlon X4 840 ve GTX 750 Tİ

Athlon X4 860K ile alacağın performansı alamazsın. Ancak ilerde yükseltme açısından İntel daha yatkın. The Witcher 34 FPS civarı alıyorum. Çoğu özellikler en son ayarlarda. Paladins en yüksek 90 FPS. Memnunum ekran kartıma da yetiyor darboğaz yok. Ancak hala almadıysan yeni nesil DDR 4 bir sisteme geçmen daha mantıklı.

Athlon X4 860K ile alacağın performansı alamazsın. Ancak ilerde yükseltme açısından İntel daha yatkın. The Witcher 34 FPS civarı alıyorum. Çoğu özellikler en son ayarlarda. Paladins en yüksek 90 FPS. Memnunum ekran kartıma da yetiyor darboğaz yok. Ancak hala almadıysan yeni nesil DDR 4 bir sisteme geçmen daha mantıklı.
Çok haklısın. Ama bütçe el vermeyince kararsız oluyorsun. Benim monitörüm dahi yok. İki sistem arasında yaklaşık 200 TL fark var. Bu da benim mönitörüm demek. Ama bir yandan da performanstan kaybetmek istemiyorum. Anlayacağın ikilem arasındayım. Kusura bakmayın konudan farklı daha çok kişisel oldu. Emin olun bilerek yapmadım. Konu konuyu açtı. Herkesten özür dilerim.

Athlon al bende kararsızdım. Memnunum ama forumdaki arkadaşlar tavsiye etmişti. Fazla kafanı karıştırma fazla da düşünme emin ol. AMD beklentilerini karşılayacak özellikle düşük bütçede gerçektende bariz farkla önde.

Bilgisayar donanımların da en dayanıklı parça işlemci diyebilirim, üzerinde tepmediğiniz sürece hiçbir sıkıntı olmaz.

Sistemde kısa süreli test edilir, mavi ekran v.b sıkıntılar vermez ise gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Bu zamana kadar bozulan işlemci görmedim. Bu sebeple ikinci el almaya sıcak bakıyorum.

860k 260 TL, i3 6100'ün ikinci el fiyatı 340 TL vivarı.

860k' yı ileride yükseltebileceğiniz daha iyi bir işlemci yok. Fakat i3 alırsanız ileri de i5 veya i7 'ye geçme ihtimaliniz var.
İlk olarak 2. el almak gibi bir seçenek sunulacaksa 2. el X4 860K alırsa 150-180TL gibi bir fiyatla yine daha mantıklı bir seçim yapmış olacaktır. 2. el donanım risklidir. Mesela normalde i3 6100'e overclock yapılmaz ama bazı anakartlar var overclock desteği sunuyor. Aldığı i3 6100 belki de overclock yapıldı denendi bir çok stres testine tabii tutuldu ve istenilen çekirdek gücüne sahip olmadığı için satılıyor. Şimdi bu işlemci yorulmuş bir işlemci dayanıklılığı zorlanmış. Bunu işlemciyi alırken bilemezsin. Ha bu durumu göz önünde bulundurup tercih yaparsın işini iyi biliyorsundur o ayrı.

İkinci olarak Athlon sistemi yükseltmek işlemci+anakart+ram muhtemelen bir i5 fiyatına denk gelir. O nedenle sistem yükseltmek açısından bence bir farkı yok. Zen mimarisi bir Athlon 350TL en fazla 400TL olur. AM4 anakart 200TL olsa 150TL de ram eder sana bir i5 parası.

Konuya dönecek olursak 860K daha iyi olur tabi ama X4 840 güzel işlemci performansı 860K'ya yakın TDP değeri 65W iyi bir F/P ürünü bütçe sıkıntısı varsa tercih edilebilir. 750Ti da eski ama güzel bir ekran kartı RX 460 2GB alınsa daha iyi olur ama VGA çıkışı yok. Dönüştürücü ile uğraşmak istemiyorsan 750Ti da alınabilir. Son olarak HDD'yi Toshiba değil de WD ya da Seagate almak lazım.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
G4400 750Ti ile darboğaz yapıyor. Konu:Intel G4400 GTX 750 Ti Sistem Darboğaz Sorunu

Ayrıca dediğim gibi yükseltme konusunda Intelde alacağınız i5 fiyatına AMD sistemi komple yükseltebilirsiniz. Paranız varsa Intel alın tabi daha iyi olur. i3 6100 ya da i3 6098P alabiliyorsanız alın.
G4400 R7 240 alim diyorum. Cs go Metin2 gibi oyunlar oyunlar oynuyorum zaten seneyr staj var baba anakartı,kasa,psu,ram i iyi birşey alsam seneye bu zamanlar yükseltsem sizce ne kadar mantıkı ?

G4400 R7 240 alim diyorum. Cs go Metin2 gibi oyunlar oyunlar oynuyorum zaten seneyr staj var baba anakartı,kasa,psu,ram i iyi birşey alsam seneye bu zamanlar yükseltsem sizce ne kadar mantıkı ?
R7 240 şiddetle önermem en azından 250X al. Monitörün ney hangi çözünürlük de oyun oynayacaksın?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı