Athlon X4 860K Performans Sorunu

Acemii

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar X4 860K bir işlemcim var. Prime95 ile stres testi yaptığımda sıcaklık 65'i geçince işlemci kullanımı %100 den %60'lara düşüyor, sıcaklık 1-2 derece düşünce tekrar %100 kullanıma çıkıyor.

Bu böyle devam ediyor nedenini bilen varsa yardımcı olabilir mi? Sıcaklığa Aida64'den bakıyorum.

Merhaba arkadaşlar X4 860K bir işlemcim var. Prime95 ile stres testi yaptığımda sıcaklık 65'i geçince işlemci kullanımı %100 den %60'lara düşüyor, sıcaklık 1-2 derece düşünce tekrar %100 kullanıma çıkıyor.

Bu böyle devam ediyor nedenini bilen varsa yardımcı olabilir mi? Sıcaklığa Aida64'den bakıyorum.
İşlemci soğutucu alabilirsiniz.

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar "Deep cool gammaxx s40" almaya karar verdim.Alıp denedikten sonra sonucu burada açıklarım.
Arkadaşlar biraz geç oldu ama işlemci soğutucusunu aldım(2015 de). Denildiği gibi performanslı bir soğutucu sıcaklık 55 C nin üstüne çıkmıyordu. Fakat hala oyunlarda belli bir süreden sonra takılmalar meydana geliyordu.

Fark ettim ki sorun anakartımda, işlemcinin sağ ve solundaki kondansatörlerin aşırı ısınmasından kaynaklanıyor. Araya extra bi fan koyarak bu sorunun önüne geçtim işlemcimi şuan 4.3Ghz de sıkıntısız kullanıyorum.

Anakartım Asus A68HM-K alıcak arkadaşlara tafsiyem O.C yapacaklarsa bu karttan uzak durmaları.
2015 değil 2017 aralık olucaktı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı