Athlon x4 860K ve Akasa Venom Atto Sıcaklık Değerleri

rhonie01

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkesin zafer bayramı kutlu olsun. Eski işlemcime yeni ekran kartı aldım bununla birlikte Fallout yüksek ayarlarda ekran kartı 73 dereceyi işlemci sıcaklığı da yükde 113 dereceyi görüyor. İşlemci soğutucum Akasa Venom Atto. Soğutucunun pervanesi yukarı bakıyor. Harhangi bir yanlışlık sözkonusu mu değerler normal mi? Birde kasa fanı önerileriniz nelerdir? Eski işlemci fanımı kasa fanı olarak kullanabilir miyim? İşlemcim Athlon X4 860K. Kasa Aerocool Gt Black 500W.

Ekran kartı ısısı iyide işlemci gerçekten büyük sıkıntı. İşlemci fan ayakları tam oturmamış sanırım veya termal macun kurumuş açıp bir kontrol eder misin?

113 derecede sistem kendini kapatması lazım bir hata var.
Hwmonitor diye bir programla kontrol ettim doğruluğu vardır herhalde yanlışlık yapar mı sizce?

Ekran kartı ısısı iyide işlemci gerçekten büyük sıkıntı. İşlemci fan ayakları tam oturmamış sanırım veya termal macun kurumuş açıp bir kontrol eder misin?
Termal macun daha iki aylık sanmıyorum sorun olacağını ayakları da sağlam fan yönü ne kadar önemlidir pervaneler yukarı doğru bakıyor. Ekran kartına sıcak hava vurmasın diye kasanın üstüne doğru monte etmiştim.

Hwmonitor diye bir programla kontrol ettim doğruluğu vardır herhalde yanlışlık yapar mı sizce?

Termal macun daha iki aylık sanmıyorum sorun olacağını ayakları da sağlam fan yönü ne kadar önemlidir pervaneler yukarı doğru bakıyor. Ekran kartına sıcak hava vurmasın diye kasanın üstüne doğru monte etmiştim.
Merhabalar işlemci fanının en yüksek performansı vermesi için fanın yönü içeriye hava akımı veren (öndeki fan) a bakması lazım ki direk gelen havayı kullanabilsin yukarıya bakması ısı borularından performans almanı engeller. Ben e5200 işlemci kullanıyorum sistem eski ve 80mm stok fan var üzerinde hızını 2.4 ghz den 4.2 ghze yükseltmeme rağmen sıcaklık 70 dereceyi geçmiyor

AIDA64 ile kontrol eder misin?
Yarın gece fotoğrafları atayım.

Yarın gece fotoğrafları atayım.
O durumda ekran kartına sıcak hava vermiş olmuyor mu?

Speedfan ile fan ayarlarını sona getirmeme rağmen sıcaklık değerleri bunlar az sonra kasanın da fotoğrafını çekeceğim.

Merhabalar işlemci fanının en yüksek performansı vermesi için fanın yönü içeriye hava akımı veren (öndeki fan) a bakması lazım ki direk gelen havayı kullanabilsin yukarıya bakması ısı borularından performans almanı engeller. Ben e5200 işlemci kullanıyorum sistem eski ve 80mm stok fan var üzerinde hızını 2.4 ghz den 4.2 ghze yükseltmeme rağmen sıcaklık 70 dereceyi geçmiyor

Benim stok soğutucu ile i7 3770 işlemcin 105 derece görüp frenliyordu,kasayı açıp baktığımda soğutucunun ayaklarının oturtulmadığını gördüm. Tam takınca 70 derece oldu sıcaklık yükte. Şuan Hyper T4 kullanıyorum sıcaklık 60 dereceyi geçmiyor oyunlarda 50 derece. Yani Venom atto ile sizin 70 derece civarı seyretmeniz gerek. Soğutucuyu sökün ve temizleyin yaprakların arası dolmuştur zannedersem,termal macunu yenileyin ve soğutucunun milim hareket etmediğine emin olun.

Benim stok soğutucu ile i7 3770 işlemcin 105 derece görüp frenliyordu,kasayı açıp baktığımda soğutucunun ayaklarının oturtulmadığını gördüm. Tam takınca 70 derece oldu sıcaklık yükte. Şuan Hyper T4 kullanıyorum sıcaklık 60 dereceyi geçmiyor oyunlarda 50 derece. Yani Venom atto ile sizin 70 derece civarı seyretmeniz gerek. Soğutucuyu sökün ve temizleyin yaprakların arası dolmuştur zannedersem,termal macunu yenileyin ve soğutucunun milim hareket etmediğine emin olun.
Soğutucu sallanıyor biraz ondan mı yapıyor acaba?

Tutup çektiğinizde dönüyor mu? Bu normal ancak her tarafa sallanıyorsa demek ki oturmamış. Bir daha söküp takın düzgün bir şekilde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı