Athlon X4 950 ve GTX 1050 Ti sistem toplama

taltask

Kilopat
Daha fazla  
Monitör dahil olduğu için bütçe çok kısıtlı kalıyor. SSD'yi sonradan eklemek istiyorum.

1.PNG

Sistemi böyle düşündüm. İşlemciyi Ryzen serisine yükseltmeyi düşünüyorum zamanı gelince. Monitör sistem toplama kampanyası ile 600 liraya denk geliyor. Sanırım uygun bir fiyat ama ekran kartı Nvidia olduğu için FreeSync teknolojisini kullanamayacağım bu canımı sıkıyor.

İtopya'da RX 560 4 GB XFX marka tek fanlı modelini 600 TL'ye buldum. Bu 150 TL'nin cebimde kalması demek. Önerileriniz neler acaba?

Monitör önerisine de açığım. Daha uygun fiyatlı en azından 21.5" bir monitör tercih edebilirim.
Anakart konusunda B350 modelinde kesin gibiyim. Overclock özelliğinden mahrum kalmak istemiyorum 20-30 lira için.

Ek olarak ekran kartını değiştirmek istemediğim için en azından iyi bir şey almak istiyorum. O yüzden işlemciye oranla çok iyi bir ekran kartı düşündüm.

Edit: Daha uygun fiyatlı kasa ve PSU tavsiyesine de açığım:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem güzel, fakat ekran kartı konusunda arada 150 TL fark varsa RX 560 al. Ama arada 40-50 TL varsa 1050 Tİ'yi al. Çünkü 1050 Tİ daha iyi.

Sistem güzel, fakat ekran kartı konusunda arada 150 TL fark varsa RX 560 al. Ama arada 40-50 TL varsa 1050 Tİ'yi al. Çünkü 1050 Tİ daha iyi.
Rx560 al freesync ile de kullanırsın.

Anakart olarak Asus b350m-k almalısın
nedeni ise Asus 3 yıl garanti veriyor ve daha iyi.

Tek fanlı modeli gözümü korkuttu ısınma problemi yaşarmıyım diye. SSD'yi mutlaka ekleyeceğim zaten ama diğer aya falan olacaktır.

Gerekirse 1050 Ti yerine RX 560 alın ama mutlaka SSD alın. Monitörü de şununla değişmenizi tavsiye ederim: Samsung LS24F350FHMXUF 23.5" Full HD 4ms D-Sub/HDMI FreeSync PLS Monitör - incehesap.com

Bu monitör Viewsonicten yaklaşık 60 TL daha pahalıya denk geliyor ve tepki hızı süresi olarak da geride. Acaba neden önerdiniz bu modeli daha iyi bir monitör mü ? En pahalı parça monitör zaten daha da yükseğe çıkmak istemiyorum.

Her şey tepkime süresi değildir. Zaten o gördüğünüz GtG tepkime süresini dikkate almayın monitör seçerken. Bu monitör PLS panel VW TN. Bunun renk ve görüntü kalitesi çok daha üstün.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı