Çözüldü ATI HD 2400 Series Valorant "DX11 feature Level 10.0 is required" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 7

MustafaİRen

Kilopat
Daha fazla  
Daha 1 gün önce açılan oyun bugün bana cehennemi yaşattı, minimum sistem özelliklerim karşılıyor fakat nedense çalışmıyor nasıl çözerim?

1608230791735.png

1608230745743.png

Bunun sebebi oyunun güncellemeyle DX 11 desteğini zorunlu tutması. Oyun firmaları böyle güncellemelerle eski bileşenlerin desteğini kesebiliyor maalesef.

Çoğu kişi bu sorunu yaşıyor. Oyun artık desteklememekte, maalesef artık Valorant oynamazsınız.

PUBG rahat açtığım bir sistemde Valorant oynayamıyorum ya delireceğim çıldıracağım.
Bunun sebebi oyunun güncellemeyle DX 11 desteğini zorunlu tutması. Oyun firmaları böyle güncellemelerle eski bileşenlerin desteğini kesebiliyor maalesef.

Herhangi bir program ile olmuyor mu, Mesela ekran kartı güncellememi eskiye alsam?

Mesela ekran kartı güncellememi eskiye alsam?
Bu hiç işe yaramaz. Kartınız en güncel sürücüyle bile DX 11 desteklemiyor, eski sürümlerde hiç desteklemez.

DXCPL diye saçma bir program var, araştırırsanız illaki görürsünüz. Denemenizi tavsiye etmiyorum. Saçma sapan yollarla oyunu kandırıyor, oynasanız bile çok düşük performans alıyorsunuz. Zaten oynattığı da kesin değil.

Hocam sinir hastalığı engelim olduğundan 1 kuruş param olmuyor ailemden geçiniyorum ya, bu sistemide bedava kazandım çekilişten, sadece ekran kartı doğum günümde hediye edildi 80 TL'ye alınmıştı.
Bu hiç işe yaramaz. Kartınız en güncel sürücüyle bile DX 11 desteklemiyor, eski sürümlerde hiç desteklemez.

Dxcpl diye saçma bir program var, araştırırsanız illaki görürsünüz. Denemenizi tavsiye etmiyorum. Saçma sapan yollarla oyunu kandırıyor, oynasanız bile çok düşük performans alıyorsunuz. Zaten oynattığı da kesin değil.

Kanıtlarım var oynadığıma dahir Twitch'de yayın açıyordum oynarken, ayrıca 45 FPS alıyorum.
En güncel sürücüyü atar mısın bana lütfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı