Çözüldü ATI HD 4xxx serisi "AMD Catalyst Control Center başlatılamıyor" sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Osmanlı1453

Hectopat
Daha fazla  
Benim bilgisayarım önceden Windows 8.1 yüklüydü. Sonra Windows 10'a yüklemeye karar verdim. Windows 10'u sorunsuz bir şekilde kurduktan sonra AMD ekran kartı Driver'ını kuracaktım. AMD'nin sitesinden manuel olarak ekran kartı Driver'ının özelliklerine göre indirdim. Kurduktan sonra "Yükleme tamamlandı (kurulum işlemi sırasında uyarılar alındı)" yazısını gördüm. Sonra Catalyst Control Center'ı açayım dedim. Açtığım zaman"Catalyst Control Center başlatılamıyor. Catalyst Control Center kullanılarak yapılandırılabilecek başka ayar bulunmamaktadır." yazısı var. Çözümünü bilen arkadaşlar bu konu altından yardım edebilirlerse çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim Evie Frye. Sorunu nasıl çözdüğümü arkadaşlara söyleyeyim:
  1. İlk önce AMD'nin sitesinden HD4xxx serisi için 13.1 versiyonlu driver ve CCC paketini indiriyoruz. Ve bu paketi bilgisayarımızın içinde bir yere açıyoruz.
  2. Paket açıldıktan sonra yükleme otomatik olarak başlayacaktır. Yüklemeyi sonra gerçekleştireceğimiz için kapatıyoruz. Sonra Windows'un kendi yüklediği driverı silmemiz gerekiyor.
  3. Aygıt yöneticisinden AMD ekran kartını tamamen kaldırıp (Bu aygıtın sürücü yazılımını sil) tiki de seçilip kaldırılacak.
  4. Bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. Daha sonra driverı elle tanıtmamız gerekiyor.
  5. Aygıt yöneticisine gelip görüntü bağdaştırıcılarına geliyoruz. Şimdilik orada Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı yazısı olacaktır. Ona tıklayıp özellikler deyip güncelleştire tıklayacağız.
  6. Sonra sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara diyeceğiz.''C:\AMD\Support\13-1-legacy_vista_win7_win8_64_dd_ccc\Packages\Drivers\Display\W86A_INF'' next dediğimizde yükleme başlayacak, istenilen izini vereceğiz ve yükleme tamamlanacak.
  7. Artık AMD'nin kendi driver'ını kurduğumuza göre CCC'yi yüklemeye başlayabiliriz. Paketi açtığımız konuma gidip setup'ı yönetici olarak açıyoruz ve yüklemeye başlıyoruz. Yükleme tamamlandıktan sonra CCC'yi açabilirsiniz.

Eğer videolu gösterim istiyorsanız buyurun link:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Teşekkür ederim Evie Frye. Sorunu nasıl çözdüğümü arkadaşlara söyleyeyim:
  1. İlk önce AMD'nin sitesinden HD4xxx serisi için 13.1 versiyonlu driver ve CCC paketini indiriyoruz. Ve bu paketi bilgisayarımızın içinde bir yere açıyoruz.
  2. Paket açıldıktan sonra yükleme otomatik olarak başlayacaktır. Yüklemeyi sonra gerçekleştireceğimiz için kapatıyoruz. Sonra Windows'un kendi yüklediği driverı silmemiz gerekiyor.
  3. Aygıt yöneticisinden AMD ekran kartını tamamen kaldırıp (Bu aygıtın sürücü yazılımını sil) tiki de seçilip kaldırılacak.
  4. Bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. Daha sonra driverı elle tanıtmamız gerekiyor.
  5. Aygıt yöneticisine gelip görüntü bağdaştırıcılarına geliyoruz. Şimdilik orada Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı yazısı olacaktır. Ona tıklayıp özellikler deyip güncelleştire tıklayacağız.
  6. Sonra sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara diyeceğiz.''C:\AMD\Support\13-1-legacy_vista_win7_win8_64_dd_ccc\Packages\Drivers\Display\W86A_INF'' next dediğimizde yükleme başlayacak, istenilen izini vereceğiz ve yükleme tamamlanacak.
  7. Artık AMD'nin kendi driver'ını kurduğumuza göre CCC'yi yüklemeye başlayabiliriz. Paketi açtığımız konuma gidip setup'ı yönetici olarak açıyoruz ve yüklemeye başlıyoruz. Yükleme tamamlandıktan sonra CCC'yi açabilirsiniz.
Ben de bu şekilde kurdum. W10 8.97.100.9001 kuruyor, 13.1 ise 8.97.100.7000 içeriyor. Haliyle aygıt yöneticisinden kaldırıp elle 13.1'in dosyasını gösterince de 8.97.100.7000 kurdu.

Fakat kurduktan sonra tekrar kurarmış gibi yapıp ekran karardı bir süre. Sonrasında da hatırladığım kadarıyla bu olaydan sonra catalsyt kurdum. Bir de baktım 8.97.1000.9001 kurmuş tekrar w10 güncellemiş ama catalsyt 13.1 çalışıyor. :)

Aslında o hantal catalyst ile uğraşmam ya catalystteki parlaklık ayarına ihtiyacım var.
Sırf bu driver saçmalıklarından dolayı amd ekran kartı almayabilirim ilerde.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim evie frye. Sorunu nasıl çözdüğümü arkadaşlara söyleyeyim:
  3. Aygıt yöneticisinden AMD ekran kartını tamamen kaldırıp (bu aygıtın sürücü yazılımını sil) tiki de seçilip kaldırılacak.
  5. Aygıt yöneticisine gelip görüntü bağdaştırıcılarına geliyoruz. Şimdilik orada Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı yazısı olacaktır. Ona tıklayıp özellikler deyip güncelleştire tıklayacağız.
  6. Sonra sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara diyeceğiz.''C:\AMD\Support\13-1-legacy_vista_win7_win8_64_dd_ccc\Packages\Drivers\Display\W86A_INF'' Next dediğimizde yükleme başlayacak, istenilen izini vereceğiz ve yükleme tamamlanacak.
  7. Artık AMD'nin kendi Driver'ını kurduğumuza göre CCC'yi yüklemeye başlayabiliriz. Paketi açtığımız konuma gidip Setup'ı yönetici olarak açıyoruz ve yüklemeye başlıyoruz. Yükleme tamamlandıktan sonra CCC'yi açabilirsiniz.

Merhaba sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara ya basınca gözat a basınca uygulamayı bulamıyorum acaba neden.

Ben de bu şekilde kurdum. Windows 10 8.97.100.9001 kuruyor, 13.1 ise 8.97.100.7000 içeriyor. Haliyle aygıt yöneticisinden kaldırıp elle 13.1'in dosyasını gösterince de 8.97.100.7000 kurdu.

Fakat kurduktan sonra tekrar kurarmış gibi yapıp ekran karardı bir süre. Sonrasında da hatırladığım kadarıyla bu olaydan sonra catalsyt kurdum. Bir de baktım 8.97.1000.9001 kurmuş tekrar Windows 10 güncellemiş ama catalsyt 13.1 çalışıyor. :)

Aslında o hantal Catalyst ile uğraşmam ya Catalyst'teki parlaklık ayarına ihtiyacım var.
Sırf bu driver saçmalıklarından dolayı AMD ekran kartı almayabilirim ileride.

Çözümünü bir forumda görmüştüm. Buradada paylaşmak isterim.

Yukarıdaki sürücüyü indirerek tekrar deneyebilirsiniz. Bu sürücü benim sistemimde sorunsuz çalıştı.

Çözümünü bir forumda görmüştüm. Buradada paylaşmak isterim.

Yukarıdaki sürücüyü indirerek tekrar deneyebilirsiniz. Bu sürücü benim sistemimde sorunsuz çalıştı.
Ben W10'nun algıladığı görüntü sürücüsüyle kullanıyorum sadece. Catalayst'e gerek kalmadı.
15.7 Hd 5000 ve üstüne gelen sürücü iş çıkarmasın başımıza. :)

Geri
Yukarı