Çözüldü ATI HD3400'a overclock yaptım görüntü bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sadecelink

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba arkadaşlar öncelikle bu konuyu yanlış bölüme açtıysam kusura bakmayın.

Sorunumu anlatıyım, ekran kartıma(ATI HD3400) AMD Overdrive ile overclok yapmıştım. GPU 750MHz, Bellek 450MHz'di sorun yoktu. Fakat dün gaza gelerek GPU ve Belleği 800MHz e yükselttim ve ekran görüntüsü bozuldu. Yeniden başlattığımda ise masaüstüne kadar açılıyor 4-5 saniye sonra tekrar görüntü gidiyor. Turuncu-mavi gibi çizgiler oluyor hiç bir şey görünmüyor. Şu an güvenli moddan kullanıyorum bilgisayarı eğer yardımcı olursanız çok sevinirim. :)

Şimdiden teşekkürler. :)

Sistemi F8 Güvenli Mod da açıp masaüstüne geldikten sonra AMD Overdrive açıp ayarları eski haline getirip bilgisayarı yeniden başlat.

Sistemi F8 Güvenli Mod da açıp masaüstüne geldikten sonra AMD Overdrive açıp ayarları eski haline getirip bilgisayarı yeniden başlat.

Güvenli Modda AMD Overdrive açılmıyor malesef. :( Sadece overdrive değil hiçbir programı açamıyorum. :/

- - - Güncellendi - - -

Çözdüm sanırım, bilgisayar açılır açılmaz görev yöneticisinden AMD CCC yi kapattım ve kurulumunu kaldırdım şu an tekrar kuruyorum sorun çıkar mı tekrar ?

Çözüm olabilir program ayarları o programı sildikten sonra gideceği için bir ihtimal olması söz konusu. Fakat AMD Control Center veya Overdrive'ı sildikten sonra dosyalarını da silmen gerekebilir. Genelde oyun veya programları kaldırdığında arkalarında artık dosya ve klasörler bırakıyorlar onlarda genelde ayarlar veya kayıtlı saveler oluyor. Umarım sorunun çözülür o şekilde, olmazsa çözüm yolu buluruz :)

- - - Güncellendi - - -

Sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlattın mı? Silip hemen kurma istersen, bir farkı olmaz sanırım.

Çözüm olabilir program ayarları o programı sildikten sonra gideceği için bir ihtimal olması söz konusu. Fakat AMD Control Center veya Overdrive'ı sildikten sonra dosyalarını da silmen gerekebilir. Genelde oyun veya programları kaldırdığında arkalarında artık dosya ve klasörler bırakıyorlar onlarda genelde ayarlar veya kayıtlı saveler oluyor. Umarım sorunun çözülür o şekilde, olmazsa çözüm yolu buluruz :)

- - - Güncellendi - - -

Sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlattın mı? Silip hemen kurma istersen, bir farkı olmaz sanırım.

Yeniden başlatıp kurdum daha doğrusu kurmaya çalışıyorum "Yanıt Vermiyor" diyor 2-3 dakika sonra :/

Ekran kartını tahtalı köye göndermiş olabilme ihtimalin var sanırım :D Programları sildikten sonra ekran kartını çıkartıp anakartın onboard ekran yeri üzerinden bilgisayarı aç, sonra tekrar ekran kartını takıp dene belki düzelebilir.

Ya bu bazı ekran kartları ne kadar dandik azıcık overclock ile mefta olmuş galiba :D Ben 8600 GT nin 590 MHz hızını 750 MHz yapmıştım :D Daha da yapardım da ekran kartının BIOS'u izin vermedi :D

Teşekkürler herşey için sorun çözüldü fakat driver bulamıyorum tekrar ekran kartı için. AMD'nin sitesi çok karışık. HD3400 için driver verirseniz direk indirme linkini çok sevinirim. (auto detected bir süre sonra kapanıyor olmuyor)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı