Ati Mobility Radeon HD 5400 Kext

gokhangurer

Hectopat
Arkadaşlar Selamlar...
Bende Dell inspiron N3010 var.
4 GB Ram 500 GB HDD
Mobility Radeon HD 5400 1 GB
Boardcom BCM4313

ML2 yükledim. çalışıyor fakat wireless çalışmıyor ve sanırım bunun bir çözümü yok. Ethernet kartı çalışıyor.
Asıl sorum ekran kartımı 1024x768 görüyor ve bu çok rahatsız edici. Benim cihazım 1366x768
Bununla ilgili bir çözümünüz varmı? Bu arada çok yeniyim mac konusunda.
HDD 2 bölüm yaptım.
1. bölümde Win 8.1 çalışıyor
2. bölümde ML2 rehberinizden kurulum yaptım.

Tek amacım acaba mac'e alışabillirmiyim. Eğer alışırsam Mac almak istiyorum. Tabii windows tan vazgeçemem bootcamp olarak win kurarım diye düşünüyorum

Yardımcı olursanız Ekran Kartı Konusunda çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
İyi Çalışmalar....

Kodu yanlış bilmiyorsam GraphicsMode=1366x768x32 koduyla boot edersen sorun çözülecektir.

- - - Güncellendi - - -

İstediğin çözünürlüğü yazabilirsin benim yazdığım çözünürlük yerine.

Kodu yanlış bilmiyorsam GraphicsMode=1366x768x32 koduyla boot edersen sorun çözülecektir.

- - - Güncellendi - - -

İstediğin çözünürlüğü yazabilirsin benim yazdığım çözünürlük yerine.

Malesef champlist ten de yapabiliyorsun nsistem extra altında org.chameloon.Boot.phist içine de yazıyor fakat ekran değişmiyor. Sanırım illa ekran kartını tanıtmak gerekiyor. Arkadaş ne biçim Cihaz almışım bende ya (Dell ınspiron N3010) ekran kartını tanımaz , wireless broadcom 4313 tanımaz (43xx bütün seriyi otomatik tanıyor sadece 4313 kesinlikle kurulamaz diyor). Bendekide şans ya....
En az 30 defa tekrar kurdum makineyi malesef çözemedim. bi kaç kext buldum onlarda olmadı yada ben beceremedim.... Konu hakkında yardımlarınızı ( tabii varsa) beklemekteyim. Şimdiden Çok Teşekkür Ederim....

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı