ATI Mobility Radeon X300 Windows 7 sürücüsü

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Selamlar dostlar, Fujitsu Siemens Amilo Pro V2045 model laptopum mevcut. Biliyorum eski model fakat ufaak tefek işleleri görüyor. Ekran kartı sürücüsünü bulamıyorum. Elimdeki indirdiğim sürücü ise çalışıyor fakat, ayrılmış video belleği vs gibi yerler hep 0 olarak yazıyor. Ayrıca aygıt yöneticisinde gözükmüyor. Sadece DxDiag'ta gözüküyor. ATI olarak fakat MB bazında olan bilgiler yazmıyor. Ayrıca sağ tıkta sanırım Catalsy gelmesi lazım oda yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa XP yüklemek zorunda kalacağım.

ATI X300 SE masaüstü ekran kartımın sürücüsünü Windows 10'a kurarken bayağı zorlanmıştım ama olmuştu. Direkt kurduktan sonra bir de aygıt yöneticisinden yapmak gerekiyor. Windows 7 için de aynı şekilde şu videodaki gibi deneyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ATI X300 SE masaüstü ekran kartımın sürücüsünü Windows 10'a kurarken bayağı zorlanmıştım ama olmuştu. Direkt kurduktan sonra bir de aygıt yöneticisinden yapmak gerekiyor. Windows 7 için de aynı şekilde şu videodaki gibi deneyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam cevabınız için teşekkür ederim fakat dediğinizi birebir yaptım ama o klasörü seçtikten sonra en son sürüm zaten yüklü diyor. Yüklü olarak gözükende standart vga bağdaştırıcısı olarak gözüküyor. Sürücü hiç yüklü olmasada zaten bu yazıyor. Yüklesemde bu yazıyor.

@gemiciadam sürücüyü kurarken exe. dosyasına sağ tıklayıp uyumluluk Windows 7 seçiyor musun? Belki XP olarak görünüyordur. En son X300 SE sürücüsünü kuralı bayağı oldu adımları unuttum maalesef.
Hocam farklı değişik bir şey denedim. Sanırım emin değilim siemensin sayfasından indirdiğim bir sürücü kurulum dosylarını yeni klasöre çıkarmıştım. Sizin verdiğiniz linkten indirdiğimi zaten kurmuştum. Fakat ikinci adımı uygularken ati klasörünün içindeki klasörü seçeceğime eski driver klasörünü seçtim. Daha sonra o klasördeki sürücüyü yükledi ve isim olarak X300 çıktı busefer ve dxdiag ta MB video belleği şimdi gözüküyor. Ayrıca ekran çözünürlüğünde de 1280*800P seçeneğide çıktı şimdi bir sorun yok gibi gözüküyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı