ATI Radeon HD 2400 Pro Mod Not Supported Hatası

• Konuyu başlatan The Witcher
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B
T

The Witcher

Ziyaretçi
Arkadaşlar bu aralar yine eski sistemi kullanmak zorundayım. 1-2 haftadır esk PC'mi açmadım. Önceden sorunsuz bir şekilde 13.9 sürücüsünü kullanıyordu. Windows 8.1.1 yükledikten sonra 13.1 sürücüsünü kurmuştum. Her şey sorunsuzdu. Bugün açınca ekrana görüntü gelmedi ben de VGA kablosundan şüphelenip yeni bir VGA kablosu aldım ( en dandiğinden ). Bilgisayarı açtığımda ekran 1920 x 1080 çözünürlük olması gerekirken 1280 x 720 olarak açıldı. 1920 x 1080 yapınca da monitörde "mode not supported" hatası aldım ve ekran karardı. Sonra BIOS'tan dahili GPU'yu etkinleştirip bilgisayarı açtım. Sürücüleri sildim ancak tekrar yüklemeye çalıştığımda düzgün yüklenemedi hatası aldım. Ve artık dahili GPU'da takılı kaldım. Ve dahili GPU'da o kadar berbat ki internet tabanlı FPS'leri bile açamıyor. Bu sorunun çözümü nedir ?

Sistem:

İntel Core to Duo E4700 2.6 Ghz ( O.C 3.2 Ghz )
MSI G41M P33 Combo
2 GB DDR2 800 Mhz RAM
ATI Radeon HD 2400 Pro

@Akif @MF @Egemen @THE_MILLER

Sorunu çözdüm. HD 2400 Pro ile hala oyun oynayabilmek beni sevindirdi. Saints Row 3, 800x600 low ayarlarda 25 FPS'de oynuyorum. :)

Sorunun çözümü ise çok basitmiş. En dandiğinden aldığım VGA kablosu 1080p desteklemiyor sanırım. Hama'nın kaliteli bir VGA kablosunu alınca sorun düzeldi. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı