Ati Radeon HD 2600 Pro sistem kendini kapatma sorunu

burakzeytinci

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/İÜ-BM
Merhabalar,
LGA775 sisteme Xeon işlemci fantezisini duymuşsunuzdur. Ben de AE'den aldım. En son geçen sene açtığım ve sorunsuz şekilde baza altına kaldırdığım sistemde denemek istedim.
İşlemciyi değiştirdim, güç bağlantılarını tekrardan yaptım.
Ekran kartı 4850 idi fakat birine verdiğim için Ati Radeon HD 2600 Pro taktım. HDMI çıkışlı ilk kartlardandır ve sisteme gücü verdim. Ekran kartı yanmıştı fakat günlük kullanımı idare ediyordu, oyunlarda saçma çizim hataları oluyordu. Ekran kartından inanılmaz fan sesi gelmeye başladı sanırsam zaman içerisinde çarpmış bir şey olmuş fanın bearing kısmı bozulmuş. Sistem kendini bir süre bekleyip kapatıyordu. Ekran kartını çıkardım.
VGA ile anakarta bağladım(Xeon işlemcide dahili grafik yongası var mı?) Sistemi başlattım. Önce tiz bir ses ile beraber PSU ve fanı çalışıyor bir süre sonra CPU fanı ve kasa tahliye fanı çalışıyor. Yine bir süre sonra kendini kapatıyor.
Sorun nedir aklınıza neler geliyor? Video çektim, boyut büyük ama YouTube'a yükleyebilirim.
Not: Anakarta custom BIOS yüklemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı