ATI Radeon HD 4300/4500 Görüntü Vermiyor

InstantRagnar

Centipat
Öncelikle merhaba. Henüz bu ortama yeni katıldığım için çok bir şey bilmiyorum.
Kısaca konuya şöyle değineyim:

ATI Radeon HD 4300/4500 ekran kartım takılı bilgisayarda. Bir gün Driverpack Solution diye bir driver güncelleme programı kullanmaya başladım. Ekran kartımın hangi güncellemesiydi hatırlamıyorum ama sanırım beta aşamasındaydı. Güncelleme yaptığımda ekranım yaklaşık 1-2 sn gidip geldi ve kısa süre sonra tamamen gitti. Şuan onboard ekran kartımı kullanıyorum(ATI Radeon HD 2100). Onboard değil de driver yüzünden giden kartımı monitöre bağladığımda görüntü hiçbir şekilde gelmiyor. Görüntü gelmeyen ekran kartımın driverlarını temizlemeyi düşündüm aslında fakat silmeye çalıştığımda görüntü gelmeyen değil de onboard ekran kartımınkini sildirebiliyorum ancak. Sistem özelliklerim şu şekilde:

• Onboard Ekran Kartı: ATI Radeon HD 2100
  • (Görüntü gelmeyen Ekran Kartı): ATI RADEON HD 4300/4500 Series
  • Anakart Adı: Gigabyte GA-MA74GM-S2 v4
  • Windows Sürümü: Win 10 Home
  • CPU Türü: QuadCore AMD Athlon II X4 640, 3000 MHz (15 x 200)
  • Ram:4GB

AIDA64 Genel Bilgisayar Raporu

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı bir sistemde ekran kartınızı test edin eğer görüntü gelmezse çipte sorun olabilir, çünkü driver yüklenme ya da uyuşmazlık sorunları falan habercisidir.
Olabildiğince yakın zamanda başka bir bilgisayarda ekran kartını test edeceğim bulunduğum yer dolayısıyla biraz sürebilir. Test bittiğinde görüşlerimi söylerim.

DDU kullanırsanız hepsini silebilirsiniz.
Programın adını hatırlattığınız için teşekkür ederim. Driverları silmeye çalıştığım program bu idi. Programı güvenli modda açtığımda nedendir bilinmez sadece onboard ekran kartımı(ATI Radeon HD 2100)görüyor ve ancak onun driverlarını silebiliyor.
Birkaç gün sonraki güncellemeyi bilginize sunayım. Ekran kartını başka bir kasada demedim önce görüntü vermedi kasasından denediğim adam ekran kartının garantisi yoksa çipseti bir kontrol edeceğini söyledi ben de kabul ettim. Biraz oynadıktan sonra ekran kartı ilginç bir şekilde görüntü verdi. Eve geldiğimde ekran kartını takmak üzere kasayı açtım ve ekran kartını yerleştirdigimde ne ekran kartından ne de onboard karttan görüntü geldi. Son durum bu şekilde ne yapacağımı bilemiyorum. Ayrıca soran olursa eğer ramleri de (2 tane 2GB) tek tek çıkarıp taktım bir faydası olmadı.
Programın adını hatırlattığınız için teşekkür ederim. Driverları silmeye çalıştığım program bu idi. Programı güvenli modda açtığımda nedendir bilinmez sadece onboard ekran kartımı(ATI Radeon HD 2100)görüyor ve ancak onun driverlarını silebiliyor.
Az önce yaptığım denemede onboard çalıştı fakat ekran kartında yine bir hareket yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı