ATI X1500 Series 8.1.1 Sürücüsü Bulamadım

lowkeyidontexist

Hectopat
Merhabalar, ben bu akşam saat 18:00 civarı Windows 8.1 işletim sistemini kurdum. Daha önce bu forumda kurmamı önermişlerdi. Kurdum iyi güzel ancak ekran kartım gözükmüyor yani okunmuyor.

Ekran kartı modelim: ATI Radeon X1550

Resimle göstereyim:

7mQDNv.png

ATI Sitesinde:

vzyPJR.png

Hiç bir yerde çözüm bulamadım. Bilgisayar gayet düzgündü değişiklik olsun diye Windows 8'e geçtim şuan yakınıyorum. Gerçekten yardımınız lazım. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar, ben bu akşam saat 18:00 civarı Windows 8.1 işletim sistemini kurdum. Daha önce bu forumda kurmamı önermişlerdi. Kurdum iyi güzel ancak ekran kartım gözükmüyor yani okunmuyor.

Ekran kartı modelim: ATI Radeon X1550
Resimle göstereyim:
7mQDNv.png

ATI Sitesinde:
vzyPJR.png

Hiç bir yerde çözüm bulamadım. Bilgisayar gayet düzgündü değişiklik olsun diye Windows 8'e geçtim şuan yakınıyorum. Gerçekten yardımınız lazım. Şimdiden teşekkür ederim.
8.1 ekran kartini desteklemiyor. Ayni problem bende de vardi. 8'e geri don derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir dakika. Nereden sallıyorsunuz X1550'nin 8.1 desteklemediğini? Ben OB X1200'ün sürücüsünü Windows 8.1.1'e kurdum ve gram stabiliteden çıkma yok.

1. AMD'den en son Vista - 7 sürücüsünü plartformuna (x86 - x64) göre indiriyorsun.
  2. İndirdiğin .exe'yi açınca bir klasöre sürücü dosyalarını çıkartacak.
  3. "Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları > ATI X1500 Series ... WDDM" sağ tıkla ve "Sürücü Güncelleştir" seç.
  4. Gelen ekranda "Bu bilgisayarda sürücü ara" seç.
  5. Daha sonra çıkan klasörün yerini belirt be alttaki "Alt klasörleri de dahil et." tikini ekle ve devam et.
  6. Ardından otomatik olarak X1500 Series sürücüsü kurulacak ve karttan tam performans alacaksın.

Yapman gerekenler bunlar. Biraz araştırma yapsanız Google Amca'da bulursunuz. :)

Bir dakika. Nereden sallıyorsunuz X1550'nin 8.1 desteklemediğini? Ben OB X1200'ün sürücüsünü Windows 8.1.1'e kurdum ve gram stabiliteden çıkma yok.

1. AMD'den en son Vista - 7 sürücüsünü plartformuna (x86 - x64) göre indiriyorsun.
  2. İndirdiğin .exe'yi açınca bir klasöre sürücü dosyalarını çıkartacak.
  3. "Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları > ATI X1500 Series ... WDDM" sağ tıkla ve "Sürücü Güncelleştir" seç.
  4. Gelen ekranda "Bu bilgisayarda sürücü ara" seç.
  5. Daha sonra çıkan klasörün yerini belirt be alttaki "Alt klasörleri de dahil et." tikini ekle ve devam et.
  6. Ardından otomatik olarak X1500 Series sürücüsü kurulacak ve karttan tam performans alacaksın.

Yapman gerekenler bunlar. Biraz araştırma yapsanız Google Amca'da bulursunuz. :)
Hayir desteklemiyor olabilir dedim amd 7670m desteklemiyor cunku. Kendi ekran kartim

8.1 ekran kartini desteklemiyor. Ayni problem bende de vardi. 8'e geri don derim.

Ben burada "...desteklemiyor." diye okuyorum ama? Yoksa ben mi yanlış görüyorum? Ayrıca eğer ekran kartı sürücüsü kurmayı bilmezseniz değil 7670M, R9 295X2 olsa yine kuramazsınız.

Ben burada "...desteklemiyor." diye okuyorum ama? Yoksa ben mi yanlış görüyorum? Ayrıca eğer ekran kartı sürücüsü kurmayı bilmezseniz değil 7670M, R9 295X2 olsa yine kuramazsınız.
Ben denedim her yolu. Kurulmuyor maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
@BYMLK Bu ekran kartı için ATI yazılımını kurmana gerek yok. Zaten Windows 8 ile beraber sürücüsü kuruluyor. Bu saatten sonra görüntü vermekten başka da bir işe yaramaz.
Açıkçası WDDM sürücüler 1280x1024'den fazla çözünürlüğü desteklemiyor maalesef. Mesela babamın HP monitör 1400x900 ama WDDM sürücüsü onu 1280x1024'de kullanıyor maksimum olarak. Bu sebeple ayrıca bir sürücüye ihtiyaç var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı