Atlantisnet Discord'da ping çıkıyor ve bağlanmıyor

531886

Decapat
Merhaba, Atlantis Net'e geçeli 2 hafta oluyor neredeyse önceden Türk Telekom kullanıyordum. Atlantis Net'e geçtiğimden beridir yavaşlama vs. olmadı fakat çok saçma bir şekilde sadece Discord'da sorun yaşıyorum. Bazen 5000 msleri görürken bazen de direk bağlanmadığı zamanlar da oluyor. Sadece Discord'da yaşadığım bir durum bu. Sadece benden kaynaklı bir şey mi ya da düzeltebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle üç soru var.
1- Atlantisnet üzerinden, kendi altyapısı olan gigapon hizmetini mi aliyorsun?
2- Türk Telekom altyapisi üzerinden fiber hizmeti mi aliyorsun?
3- türk Telekom altyapisi üzerinden VDSL hizmeti mi aliyorsun?

Hiç duymadığım İnternet Servis Sağlayıcı firmaları burada öğreniyorum. Aynı sorunu bende TurkNet'te yaşıyordum. Speedtest'lerde hız sorunu yaşanmamasına rağmen Ping sorunu yaşanıyordu. Buda iletişim ve oyunlarda yüksek problem yaşatıyordu. Modeme suç attılar değiştirdiler olmadı. Bende firmayı değiştirerek kökten çözdüm. 😂

Hiç duymadığım İnternet Servis Sağlayıcı firmaları burada öğreniyorum. Aynı sorunu bende TurkNet'te yaşıyordum. Speedtest'lerde hız sorunu yaşanmamasına rağmen Ping sorunu yaşanıyordu. Buda iletişim ve oyunlarda yüksek problem yaşatıyordu. Modeme suç attılar değiştirdiler olmadı. Bende firmayı değiştirerek kökten çözdüm. 😂
Turknet kötü mü dostum? En çok yatırım yapan 2.sirket kendi altyapısı simetrik internet veriyor. Kendi pop dn, peering ve routingi var.
Aynı şekilde atlantisnetin de kendi altyapısı, simetrik interneti, pop ve routingi var. Türk Telekom bile simetrik internet vermiyor.

Turknet kötü mü dostum? En çok yatırım yapan 2.sirket kendi altyapısı simetrik internet veriyor. Kendi pop dn, peering ve routingi var.
Aynı şekilde atlantisnetin de kendi altyapısı, simetrik interneti, pop ve routingi var. Türk Telekom bile simetrik internet vermiyor.
Antalya gibi bir yerde evet kötü ve oturduğum semtte kimse tercih etmiyor.

T.t altyapısı üzerinden alıyorsan hizmeti turknet tercih edilmez orasi ayrı. Çünkü routing t.t üzerinden, ping sıkıntısı olabilir. Kendi routingi baya iyi. Gigafiber altyapısında.
İlk başlarda TT Altyapısı üzerinden hizmet verdiler. Bunu belirtmediler bana ve 100Mbit olacağını iddia ettiler. Geldiklerinde Antalya'nın merkezinde altyapısı olmadığını ve maksimum 16Mbit ile kullanabileceğimi söylediler. Aradan 2 yıl geçince altyapı geldiğini öğrendim tekrar başvurdum sonuç anlattığım gibiydi. Yani ilden ile değişiyor sanırım yatırımları.

İlk başlarda TT Altyapısı üzerinden hizmet verdiler. Bunu belirtmediler bana ve 100Mbit olacağını iddia ettiler. Geldiklerinde Antalya'nın merkezinde altyapısı olmadığını ve maksimum 16Mbit ile kullanabileceğimi söylediler. Aradan 2 yıl geçince altyapı geldiğini öğrendim tekrar başvurdum sonuç anlattığım gibiydi. Yani ilden ile değişiyor sanırım yatırımları.
Talihsiz olmuş.

Geri
Yukarı