Atlas OS gercekten sistemi hızlandırır mı?

Kaynak tüketim az olduğu için hızlandırabilir ama SSD var ise gerek yok bence çünkü çoğu özellikten feragat ediyorsunuz. Laptopumda kullanıyorum laptopta HDD olduğu için yüklemiştim RAM tüketimi az.

@acemi emo Açıkçası pek fark etmez bence atlas os un yaptıklarını biz kendimiz de yapabiliriz boşa riske girmeye gerek yok. Yani RX 580 ile bir oyunda 30 fps alınıyorsa Atlas OS yükendi diye o fps 60 olmaz. SSD varsa işlemci de çok kötü değilse zaten gereksiz.

Arkadaşlar dün sıfırdan format atıp atlas OS'u sisteme kurdum kurduktan sonra performansı fena değildi fakat aradan 1 gün geçtikten sonra yani şu an da oynadığım tüm oyunlarda nedenini bilmiyorum işlemci kullanımım tavan yapmış durumda. En basit oyunu bile şu an oynatamaz hale geldi sistem. Sürekli ekran kartı kullanımı düşüp geri yükseliyor onunla birlikte ekran kartı hızı da düşüp yükseliyor işlemci kullanımı hep yüksek. Sürekli takılmalar oluyor ilk defa böyle bir şey yaşadım. Dün kurduğum da sorun yoktu ne sebep oldu bilmiyorum Steam, GOG, Ubisoft gibi oyun firmalarının yazılımları ve Google Chrome falan kurulu sadece. Onun haricinde sürücülerim kurulu başka hiçbir şey kurmadım sisteme. Sanırım orijinal Windows'a döneceğim geri. AtlasOS'dan mı kaynaklanıyor onu da bilmiyorum bu arada saatlerdir denemediğim şey kalmadı çünkü.

Geri
Yukarı