AtlasOS 22H2 sürümü çıktı!

Ohoo son sürüm 22h2 orijinal indireceksek iş biraz yaş. İlla 8 gb'lık usb belleğe zorlayacaklar insanı... Revios da bugün Discord kanalından bu Atlas os'un mod yöntemi gibi bir şey duyurmuş neden böyle bir sisteme geçiş yapıldı bilmiyorum.

Pek stabil çalışacağını sanmıyorum, bir süre daha 20H2 sürümünü kullanacağım.

Son sürüm Windows 10 22H2 kurun sonra GitHub'daki ZIP dosyasını kurun.

Bunu duyduktan sonra hiç geçmeme kararı aldım.

Dual boot ile deneyeceğim bakalım gecikme ve hız olarak nasıl. İso yerine bu yöntem daha güvenli gibi duruyor.

Boşta kullanım değerleri ve gecikme değerleri. Gecikme 22H2 ye göre normal denilebilir. Daha iyi bir anakartım ve intel işlemcim olsaydı gecikmeyi daha da düşürebilirdim. Hız olarak şu anda kullandığım windows'tan pek bir farkı yok. Zaten m2 ssd kullandığım için normal windows'ta hızlı çalışıyor. Düşük bilgisayarlarda kesinlikle fark edecektir.

test1.pngtest2.pngtest3.png

Son düzenleme:
Dual boot ile deneyeceğim bakalım gecikme ve hız olarak nasıl. ISO yerine bu yöntem daha güvenli gibi duruyor.

Boşta kullanım değerleri ve gecikme değerleri. Gecikme 22H2'ye göre normal denilebilir. Daha iyi bir anakartım ve Intel işlemcim olsaydı gecikmeyi daha da düşürebilirdim. Hız olarak şu anda kullandığım Windows'tan pek bir farkı yok. Zaten M.2 SSD kullandığım için normal Windows'ta hızlı çalışıyor. Düşük bilgisayarlarda kesinlikle fark edecektir.

Eki Görüntüle 1723257Eki Görüntüle 1723258Eki Görüntüle 1723259

Bir de ReviOS 10 22H2 ile de karsilastirirmisiniz hocam hangisi daha iyiyse onu kullanacam.

Dual boot ile deneyeceğim bakalım gecikme ve hız olarak nasıl. ISO yerine bu yöntem daha güvenli gibi duruyor.

Boşta kullanım değerleri ve gecikme değerleri. Gecikme 22H2'ye göre normal denilebilir. Daha iyi bir anakartım ve Intel işlemcim olsaydı gecikmeyi daha da düşürebilirdim. Hız olarak şu anda kullandığım Windows'tan pek bir farkı yok. Zaten M.2 SSD kullandığım için normal Windows'ta hızlı çalışıyor. Düşük bilgisayarlarda kesinlikle fark edecektir.

Hocam 20H2 sürümünü denediyseniz hangi sürümü daha iyidir?

Denemeden haksızlık etmeyin bence.

22H2 sürümünde daha fazla yük daha fazla sorun olmaz mı?

Dual boot ile deneyeceğim bakalım gecikme ve hız olarak nasıl. İso yerine bu yöntem daha güvenli gibi duruyor.

Boşta kullanım değerleri ve gecikme değerleri. Gecikme 22H2 ye göre normal denilebilir. Daha iyi bir anakartım ve intel işlemcim olsaydı gecikmeyi daha da düşürebilirdim. Hız olarak şu anda kullandığım windows'tan pek bir farkı yok. Zaten m2 ssd kullandığım için normal windows'ta hızlı çalışıyor. Düşük bilgisayarlarda kesinlikle fark edecektir.

Mümkünse CS:GO ya da Valorant açık şeklinde ekran görüntüsü paylaşır mısın LatencyMon.
Bu da benim stock Windows 10 22H2.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Şunuda ekleyeyim. Stock Windows 11 22H2 RAM ekran görüntüsü 16GB için;
windows 11.jpg

Her şey kapalı LatencyMon stock Windows 10 22H2;
4.jpg
5.jpg

The Last of Us Part I oyunu arkada açıkken işlemci %100 kadar, 16GB RAMlerim 12.5GB kullanım kadarken MSI Afterburner açık şekilde Windows kesinti gecikme değerlerim. Yanlış anlamayın ama Windows üzeri özellikle işlemci ve ekran kartını zorlayacak bir şey açık olmadan test etmek bana göre mantıksız. Önemli olan işlemci ve ekran kartı kullanımı olduğu zaman ki sonuçlar. Tutarlı ve kararlı olması önemli. Yıllar önce ReviOS kullanmaya başladım, daha sonra çeşit çeşit tweak edilmiş Windowslar kullandım. Tabii ki stock Windows sistemine göre iyi. Yine de bir oyun oynarken belli bir süre içinde kararlılık iyice sapıtmaya başlıyordu. Bir de tuhaf tuhaf problemlere mahruz kalıyordum oyun dışı. Paylaştığım bu değerlerinde altına inebilirim. Rekorum 12600KF ile LatencyMon'da AVG DCP Latency değerim 0,32xxx :D AVG Process Latency 1.0xxx üstelik oyun oynarken her zaman kararlı ve stabil.
6.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı