AtlasOS kullanılmalı mı?

• Konuyu başlatan Tyrus
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 3B
Dual boot olarak denemek için kurmuştum. 16gb ram ilk açılışta 700mb ram 40 işlem oluyor. Driverleri falan kurunca 1.4gb ram kullanımı 50 işleme çıkıyor. Raminiz 4 ya da 8gb ise daha az ram kullanım değerleri görürsünüz.

Dual boot olarak denemek için kurmuştum. 16 GB RAM ilk açılışta 700 MB RAM 40 işlem oluyor. Sürücüleri falan kurunca 1.4 GB RAM kullanımı 50 işleme çıkıyor. RAM'iniz 4 ya da 8 GB ise daha az RAM kullanım değerleri görürsünüz.

Hocam güvenlik sıkıntı geliyor bana şahsen virüs bulaşır demiyorum belki işletim sistemi virüs bile olabilir.

Hocam bir güvenlik sıkıntısı var mı ya da uygulama sorunu falan hangi sürümü kurdunuz?

Atlas 20H2 indirdim Firefox, 7ZIP ve GeForce NOW kurdum. Herhangi bir sorun çıkmadı. Defender kapalı ama kurulumdan sonra masaüstünde atlas isimli bir klasör var içinde BAT dosyaları var oradan istersen açıp kapatabiliyorsun.

Atlas 20H2 indirdim Firefox, 7ZIP ve GeForce NOW kurdum. Herhangi bir sorun çıkmadı. Defender kapalı ama kurulumdan sonra masaüstünde atlas isimli bir klasör var içinde BAT dosyaları var oradan istersen açıp kapatabiliyorsun.

Hocam bilemiyorum ya belki performans artıyordur ama güvenlik konusunda güvenemiyorum.

AtlasOS kesinlikle kullanılmalı. MX ekran kartlarında bile yüksek FPS artışı ve yüksek stabilite sunuyor. Ben ve arkadaşım AtlasOS kullanıyoruz. Arkadaşımın ekran kartı MX150 işlemcisi i5 8258u ama o durumda bile LoL'de 160FPS alabildi bu sistemde. Normalde kasmadan oynayamaz. Bende 1650 Ti i5 10500H var ben Valorant'ta FPS düşmesi görüyordum artık 120+ stabil oynayabiliyorum. Maksimum FPS'i de 400ü gördüm. Windows 11 performansı 10'dan dana iyi. 11 kurabiliyorsanır kurarken internet bağlantınızı kesin. Wi-Fi bağlanmak istediğinde Shift+F10 basarak CMD açın içine OOBE\BYPASSNRO yazıp enterlayın internetsiz kurulum yapabilirsiniz. Hesap açmaya şifre koymaya gerek duymadan Windows 11 Update'i de kapatıp tertemiz kurulum yapabilirsiniz. Windows 11 Update'leri yaparakta AtlasOS kurabilirsiniz. Maksimum FPS düşer ama stabilite artıyor. AtlasOS kurduktan sonra ama Win Update yapmasın. Kapatılan hizmetleri geri getiriyor FPS düşmesi getirir.

Geri
Yukarı